אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 אימון אישי: קרוב רחוק צילום: זהר שחר

אימון אישי: קרוב רחוק

עונת הסקי בפתח, וחובבי הספורט הלבן-לבן כבר יכולים להתחיל להתאמן, בלי להמתין לשלג שיירד בחרמון - הודות לסימולטור החדש שנפתח בגלבוע

17.10.2010, 10:38 | קרן צור

"סקי בגלבוע" הוא מיזם שעורר עניין עוד בשלב שהיה רק חזון. זה התחיל לפני עשר שנים, כשבעלי חברת הנדל"ן יעקב יעקב ובניו, חובבי גלישה מושבעים, החליטו להקים אתר סקי מלאכותי על מורדות הגלבוע, מהסוג שנפוץ באירופה (במיוחד באנגליה) וטרם נראה בישראל. לפני שבועיים נפתח המקום למבקרים לתקופת הרצה בת שלושה חודשים, ונמנע מחשיפה תקשורתית במכוון. נכון לעכשיו רק מסלול גלישה אחד פעיל, והרכבל עוד לא עלה לאוויר, וזה כל הקסם. מי שמגיע עכשיו יוכל ליהנות מתנועה דלילה של מבקרים ומיחס אישי מצוות המדריכים המקצועי, שמחכה לתלמידים הראשונים על המדרונות המושלגים. את הפסגות הקפואות והכפרים מחליפים נופי עמק יזרעאל והרי הגלעד, את האוויר הקר - מאווררים, ואת המדרונות - משטחי פלסטיק לבן.

גולשים על ראש הגלבוע. עמק יזרעאל והרי הגלעד מחליפים את שוויץ, ומדרונות פלסטיק לבן מדמים שלג, צילום: זהר שחר גולשים על ראש הגלבוע. עמק יזרעאל והרי הגלעד מחליפים את שוויץ, ומדרונות פלסטיק לבן מדמים שלג | צילום: זהר שחר גולשים על ראש הגלבוע. עמק יזרעאל והרי הגלעד מחליפים את שוויץ, ומדרונות פלסטיק לבן מדמים שלג, צילום: זהר שחר

 

קהל היעד: מי שרוצה ללמוד לגלוש או לטעום מחוויית סקי בלי לצאת את גבולות ישראל.

למה זה טוב: סקי נחשב לפעילות אירובית, שעד שלא מתנסים בה קשה להבין עד כמה היא מאמצת את שרירי הרגליים ושרירים נוספים בגוף, בניסיון לשמור על שיווי משקל ואיזון במהלך הגלישה.

כמה קלוריות שורפים: 400-1,000 קלוריות באימון של שעה (בהתאם למין, למשקל ולמידת המאמץ).

הולכים כדי לשמור על הגזרה הולכים כדי לשמור על הגזרה הולכים כדי לשמור על הגזרה

 

למה כן: כי בהשוואה לסימולטורים שנפתחו עד עתה בארץ (אולמות מקורים עם קירות גלישה) סקי בגלבוע מספק את החוויה הכי קרובה לדבר האמיתי. בימים אלה אפשר ליהנות מאתר סקי בתולי, נקי ולא צפוף.

למה לא: כי מסלול גלישה אחד עדיין לא מספיק, וכשייפתח ישחירו המדרונות. אטרקציה תיירותית מהסוג הזה, הכוללת קומפלקס חנויות, מסעדות ואטרקציות כמו טיולי ג'יפים, צפויה להביא איתה פקקים ועצבים.

פרטים: סקי פס והשכרת ציוד למשך שעתיים: מ־160 שקל לילד ו־170 שקל למבוגר. שיעורי גלישה: מ־45 שקל. טל': 073-2510000. www.skigilboa.co.il.

תגיות