אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקמעונאים נערכים: "משריינים בדים" צילום: shutterstock

הקמעונאים נערכים: "משריינים בדים"

מחירי הכותנה המזנקים צפויים להביא לעליית מחירי הבגדים בקיץ הקרוב

04.11.2010, 10:37 | אורנה יפת

מחירי הבגדים צפויים לעלות בקיץ הקרוב עקב הזינוק במחירי הכותנה. "כרגע אנחנו משריינים בדים", אומר צביקה לוינסון, בעלי רשת האופנה HDL. "בעונת החורף הנוכחית לא תהיה עלייה במחירים, כי סגרנו מכסות עם יבואני בדים שהבטיחו לנו שיספגו חלק מהעלייה במחירים - אבל בעוד כחודש וחצי המחירים יעלו".

מחירי הכותנה זינקו שלשום לשיא של 1.34 דולרים לפאונד, עלייה של 84% מאז יולי. העלייה החדה במחירים נובעת בעיקר ממזג האוויר שפגע בחלק מהיבולים בארצות הברית וסין, ומההצפות בפקיסטן.

"כשאני מבקש כיום מחיר בד בסין, הם אומרים שהוא תקף ל־48 שעות בלבד", מספר ג'קו גבאי, מבעלי רשת חנויות דיסקרט. "בכל 48 שעות המחיר בסין עולה. מחירי הכותנה הפכו את הסינים ללא אטרקטיבים בכלל, אז נחפש ספקים חלופיים".

לדברי אחד מיבואני הבדים הגדולים לישראל, "ספקים סינים שאנו קונים מהם סחורה כבר 14 שנה ביטלו הזמנות, כי הם לא יכולים לקנות חוטים ובד גולמי. עד ינואר, אז חל ראש השנה הסיני, צפויות עליות במחירים. הבעיה העיקרית היא שאף מדינה אחרת לא ערוכה לספק את הכמויות שהסינים מספקים".

גם רשת סליו הצרפתית עתידה להעלות מחירים ב־5% בקיץ הבא. "כל רשתות האופנה בכל העולם חשופות לעליית מחירי הכותנה", אומרת שגיב שקד, מנכל"ית סליו בישראל. "המחירים עולים, וכל המותגים מחפשים חלופות לכותנה. הנפגעות העיקריות יהיו הרשתות שמשחקות בגזרת המחיר".

במקביל לעליית מחירי הכותנה עלו שלשום מחירי הסוכר לשיא של 30 שנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות