אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יום שני של שיאי מכירות לאנדי וורהול: היצירה "בקבוק קוקה קולה" נמכרה ב-35.4 מיליון דולר צילום: בלומברג

יום שני של שיאי מכירות לאנדי וורהול: היצירה "בקבוק קוקה קולה" נמכרה ב-35.4 מיליון דולר

בערב הקודם נמכר הציור של וורהול מ-1962 "גברים בחייה" בו מוצגת השחקנית אליזבת טיילור, תמורת 63 מיליון דולר. הערב תועמד למכירה פומבית יצירה נוספת של האמן שצפויה להימכר בכ-50 מיליון דולר

11.11.2010, 14:19 | בלומברג

ציור של האמן אנדי וורהול המציג בקבוק קוקה קולה נמכר אתמול תמורת 35.4 מיליון דולר במכירה פומבית שערך בית המכירות סות'ביס. וורהול היה הכוכב הבלתי מעורער של שני ערבי המכירה הפומבית בניו יורק, שהתמקדו ביצירות אמנות מודרנית. בערב הקודם נמכר הציור של וורהול מ-1962 "גברים בחייה" בו מוצגת השחקנית אליזבת טיילור, תמורת 63 מיליון דולר.

הסכומים הגבוהים שבהם נמכרו היצירות באירוע מעידות על התאוששות מסוימת מהמשבר הכלכלי. "לא היה שם שום דבר מוזר", אמר סוחר האמנות הארי בליין בסיומה של המכירה הפומבית שגרפה סכום כולל של 222.5 מיליון דולר - זוהי המכירה הגדולה ביותר בקטגוריה מאז 2008. לדבריו "התבצעו שם רכישות טובות, שקולות וסולידיות".

יצירותיו של וורהול שלטו במכירות האמנות העכשווית השבוע: בסך הכל נמכרו 19 יצירות שלו בסות'ביס ובכריסטי'ס.

הערב תועמד למכירה פומבית יצירתו "פחית שימורים של קמפבל עם פותחן קופסאות", שצפויה להימכר בכ-50 מיליון דולר. יצירותיו של וורהול, שהלך לעולמו ב-1987, זוכות להצלחה רבה במכירות פומביות מאז הצניחה הגדולה במכירן של יצירות אמנות עכשווית ב-2008.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות