אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש קיצר את עונשו של זורק הנעל על ביניש צילום: עמית שאבי

ביהמ"ש קיצר את עונשו של זורק הנעל על ביניש

עונשו של פיני כהן קוצר משלוש שנות מאסר לשנתיים, לאחר שהגיש ערעור על חומרתו. בית המשפט: "המעשה אכן מופלג בחומרתו, אך גם עונש של שנתיים מאסר מגשים את מטרות הענישה"

16.11.2010, 11:59 | איתי הר אור
בית המשפט המחוזי בתל אביב החליט לגזור על פיני כהן, האיש שזרק את נעלו על נשיאת בית המשפט העליון השופטת דורית ביניש, שנתיים מאסר בפועל, בניכוי הימים בהם שהה במעצר. בכך קיבל בית המשפט המחוזי את הערעור שהגיש כהן על עונש של 3 שנות מאסר שגזר עליו בית משפט השלום בסוף יוני השנה, אז החליט השופט שמעון פיינברג לגזור עליו עונש חמור במה שהגדיר "למען יראו ויראו".

כהן טען בערעור באמצעות עורך דין דוד ונטורה כי העונש שנגזר עליו "חורג מכל פרופורציה בחומרתו". כהן טען עוד כי הטלת עונש חמור יתר על המידה תגרום לציבור לחשוב כי בית המשפט בא עימו חשבון על כך שפגע באחד משופטיו.

הרכב של שלושת שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים, יעקב צבן, משה סובל והנשיאה מוסיה ארד, קבע כי המעשה אכן מופלג בחומרתו. "מדובר באירוע אלימות שכוון נגד נשיאת בית המשפט העליון במהלך דיון בבית משפט. הפגיעה כוונה אל ראש הרשות השופטת שהיא אחת מרשויות השלטון במשטר הדמוקרטי במדינת ישראל". עם זאת ציינה השופטת ארד כי גם לשיטת התביעה, עונש של שנתיים מאסר מגשים את מטרות הענישה במקרה הנדון.

על פי כתב האישום בו הורשע, כהן הגיע לאולם דיונים בבית המשפט העליון, שבו התקיים באותה עת דיון בראשות ביניש. כהן התיישב באולם, ולאחר מכן קם לפתע ממקומו, והשליך לעבר הנשיאה את אחת מנעליו, תוך שהוא צועק לעברה "מושחתת, הרסת לי את החיים". הנעל פגעה בראשה של ביניש בסמוך לעינה השמאלית. כתוצאה מכך נפלה הנשיאה על הארץ, משקפיה נשברו, ונגרמו לה חבלות במצחה ובאפה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
ציפורה - הקשיבי לסיפור
לפני שלוש שנים נדקרתי. הדוקר, ערס צעצוע בן 17, חשב שדיברתי אליו לא יפה, שלף סכין, ובלי לחשוב הרבה, דקר אותי פעמיים. לא היו לו הרשעות קודמות. הוא הודה במעשה וטען שחש סכנת חיים ולכן התגונן. הוא קיבל חצי שנה עבודות שירות, ולכל הדעות, יתכן שזה לימד אותו שמה שהוא עשה, לא רק שלא חמור כל כך, גם לא מקבלים על זה עונש באמת, אז אפשר לעשות את זה שוב, הפעם, עם תוצאה חמורה בהרבה - רצח. זו הסכנה האמיתית לחברה שלנו. אזרח מן השורה שכמוני, שמעולם לא הפר אפילו את חוק חציית הכביש שלא במעבר חציה, שמוצא את עצמו דקור כך סתם, באמצע היום. הנעל על ביניש היא רק נדבך של האלימות הכללית בחברה, ואת יודעת מה? חבל שהוא לא שבר לה את הלסת - אולי אז הגברת היתה מתעוררת, ומורידה הוראה לכל מערכת המשפט בישראל, להתחיל לראות קלה כחמורה. על כל מעשה איוולת להכניס לכלא לתקופות מירביות!
שיבי  |  17.11.10
6.
מה שלא ברור זה למה כאלה שנוהגים בזמן שלילה מקבלים על תנאי
אדם שנוהג בשלילה מסכן באופן ברור וממשי חיים של אחרים - אבל בעיני השופטים זה כלל לא חמור ודם האזרחים הפקר. פגיעה בשופטת עליון זה אכן חמור אבל לא מסכן חיים - לתת על זה שנתיים? ואם הוא היה יוצא החוצה ונוהג בשלילה וחוצה רמזור אדום היה מקבל על זה 3 חודשים על תנאי ? השופטים צריכים לעבור איפוס רציני ולהחמיר בדברים שפוגעים ב"סתם אזרחים" ולא רק בשופטים אשר מהלכים בינינו כמלאכי האל (אלק).
בוזגלו  |  16.11.10
לכל התגובות