אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בג"ץ קבע: עתירתו של עובד כיל לשעבר תידון בפני הרכב של שלושה שופטים

בג"ץ קבע: עתירתו של עובד כיל לשעבר תידון בפני הרכב של שלושה שופטים

שופט בית המשפט העליון חנן מלצר לא קיבל את עמדת הפרקליטות כי ג'קי אדרי לא מיצה הליכים. טרם נקבע מועד לדיון ראשון בעתירה

18.11.2010, 09:02 | רויטל חובל

שופט בית המשפט העליון הגיב אתמול לעמדת פרקליטות המדינה והחליט כי הרכב של שלושה שופטים ידון בעתירה שהגיש עובד חברת הברום לשעבר מקבוצת כיל, יצחק ג'קי אדרי, בבקשה כי תוקם ועדת חקירה בעניין התמלוגים שמשלמת כיל למדינה. זאת, בהמשך לפרסום ב"כלכליסט" שחשף את ממצאי דו"ח ברלב שהוכן עבור משרד האוצר והצביע על חוב של 115 מיליון דולר באופן חישוב התמלוגים מצד כיל.

אדרי הגיש את העתירה ב-14 באוקטובר נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר יובל שטייניץ ושר התשתיות עוזי לנדאו וביקש להוציא צו ביניים נגד הליך הגישור שצפוי להיפתח בין כיל לבין המדינה ומינויו של פוגל לתפקיד המגשר.

בינתיים, כפי שפורסם השבוע ב"כלכליסט", החליט משרד האוצר שלא לפנות להליך גישור, אלא לפנות לבוררות משפטית מחייבת, כך שמינויו של פוגל אינו רלוונטי יותר. לתפקיד הבורר צפוי להתמנות שופט בית משפט עליון לשעבר.

לפני שבוע ביקשה עו"ד הילה גורני, סגנית בכירה לפרקליט המדינה מבית המשפט העליון לדחות את העתירה ואף לפסוק כי אדרי ישלם הוצאות משפט.

אדרי ביקש בעתירתו להורות על הקמת ועדת חקירה בעניין תמלוגי כיל ועצירת הליך הגישור, בין השאר בעקבות גילויי ניגודי העניינים לכאורה מצד משרד עורכי הדין המייצג את המדינה פישר בכר חן, המייצג גם את בטר פלייס מקבוצת החברה לישראל, החברה האם של כיל. בתשובתה לעתירה לא התייחסה גורני לסוגיית ניגוד העניינים שאדרי טוען לה וציינה כי בעניין פרסום דו"ח ברלב, הרי שיש לפנות בעניין זה במסגרת חוק חופש המידע ולא במסגרת בג"ץ.

אדרי עבד במשך שש שנים כמנהל המתקן למילוי הברום של חברת הברום שבשטחי מפעלי ים המלח. ב 2004 פוטר על ידי סמנכ"ל כיל אשר גרינבאום בעקבות השתתפותו בסרט התעודה של הבמאית טלי שמש "זהב לבן עבודה שחורה" המספר את סיפור עובדי הקבלן. הוא תבע את החברה במסגרת בית דין לעבודה וזכה לפיצויים. מאז הוא נלחם בחברה כשלטענתו, ברשותו מסמכים המוכיחים את הפגיעה של כיל בהכנסות המדינה מתמלוגים המגיעים לה ממחצבי ים המלח. לדבריו, פנה בעניין לירון זליכה, החשב הכללי לשעבר במשרד האוצר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות