אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק ישראל רכש 150-100 מיליון דולר ומיתן את הצניחה ביורו צילום: shutterstock

בנק ישראל רכש 150-100 מיליון דולר ומיתן את הצניחה ביורו

שערו היציג של הדולר נקבע על 3.6420 שקלים, עלייה של 0.5%. שערו היציג של היורו נקבע על 4.8107 שקלים, ירידה של 0.6%. לפני ההתערבות צלל היורו ב-1%

08.12.2010, 15:41 | מישל אודי

הבוקר (ד') - התערבות נוספת של בנק ישראל במסחר במט"ח. לפי פעילים בשוק, הבנק ביצע רכישות בהיקף של 150-100 מיליון דולר. השבוע כבר ביצע הבנק רכישות בהיקף דומה.

שערו היציג של הדולר נקבע על 3.6420 שקלים, עלייה של 0.5%. שערו היציג של היורו נקבע על 4.8107 שקלים, ירידה של 0.6%.

לפני ההתערבות - היורו צלל ב-1% מול השקל והדולר התחזק בשיעור מינורי של 0.2%, בהתאם למגמת המסחר בעולם.

ראיון "המטבעות ה'מושלמים' לא נגישים להשקעה" דיוויד בלום, אסטרטג המטבעות הראשי של בנק HSBC, מצייר עתיד שבו המדינות המתפתחות חוסמות את ההון הרב המגיע מהמערב ומקשות על ההתאוששות העולמית. "ברור שהעתיד כבר לא נמא בלונדון או בניו יורק" ענת ציפקין, 15 תגובותלכתבה המלאה

הדולר מתחזק בעולם על רקע הערכות כי תוכנית הארכת הטבות המס על ידי ממשקל אובמה תסייע לכלכלה האמריקאית ותתמוך בדולר. מנגד, עלות תוכנית זו, 900 מיליארד דולר, מהווה עילה למתנגדים מדוע מהלך זה לא יביא לשיפור מעמדה של ארה"ב. מצידו השני של העולם, באירופה, מעבר תוכנית התקציב באירלנד לא מצליחה להרגיע את הרוחות. יו"ר קרן המטבע הבינלאומית (IMF) דומיניק שטראוס קאהן מתח ביקורת מול המדיניות האירופית שלדבריו עוברת "ממקרה למקרה" במקום טיפול שורש בבעיה. "לא טוב לא פיתרון לכל מדינה בנפרד. כך התחילה הנפילה הגדולה בארה"ב במהלך 2008 כאשר טיפלו במשבר בנק אחרי בנק ולא בתמונה הכוללת" אמר קאהן.

אתמול, שערו היציג של הדולר נקבע על 3.6230 שקלים, ירידה של 0.2%. שערו היציג של היורו נקבע על 4.8392 שקלים, עלייה של 0.2%.

יוסי פריימן, מנכ"ל קבוצת פריקו המתמחה בניהול סיכונים פיננסיים, מסר אתמול ל"כלכליסט", כי "במקרה שאכן יימצא גז בהיקף משמעותי לחופי ישראל, בנק ישראל ייאלץ להגדיל את רכישות המט"ח ולרכוש מיליארדי דולרים נוספים. היקף הרכישות בעת האחרונה הוא מצומצם מאוד ביחס לכמות המט"ח הגדולה שזורמת לישראל באמצעות השקעות זרים. ויקראם פנדיט, מנכ"ל סיטי בנק, אישש את התחושה, כי ישראל נחשבת לאחד מאיי היציבות הפיננסית בעולם המערבי וכי משקיעים מחו"ל ימשיכו להשקיע בישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות