אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האקרים תקפו את אתרי גוקר, מעל 200 אלף סיסמאות נגנבו

האקרים תקפו את אתרי גוקר, מעל 200 אלף סיסמאות נגנבו

הפורצים נימקו את ההתקפה בכך שרשת אתרי התוכן "לעגה להאקרים", ואף פרסמו את פרטי ההתחברות של בעלי האתרים לרשתות חברתיות

13.12.2010, 10:29 | יוסי גורביץ
רשת אתרי התוכן גוקר הותקפה הלילה (ב') על ידי קבוצת האקרים בשם גנוסיס (Gnosis), שהצליחה לחדור למחשבי האתרים, ולהוציא משם כמות גדולה של מידע. לטענת אנשי גנוסיס, המידע כולל מיילים פנימיים, כמו גם יותר מ-200 אלף סיסמאות של משתמשים. בגוקר אישרו את הידיעה, אך אמרו כי הצליחו להשיב לעצמם את השליטה באתר.

ההאקרים פרסמו את המידע שאספו באמצעות הפריצה לאתר בקובץ טורנט בגודל של כחצי ג'יגה, שהופץ באמצעות "פיירט ביי". מגוקר נמסר כי הם מבקשים ממשתמשים לאפס את הסיסמאות שלהם לאור ההתקפה. ההאקרים פרסמו, בין השאר, את שמות המשתמש והסיסמאות של בעלי גוקר, ניק דנטון, לשורה של רשתות חברתיות.

מגנוסיס נמסר כי ההתקפה בוצעה בעקבות ההתכתשות הפומבית של גוקר לפני מספר חודשים עם חברי מערכת הפורומים 4chan, שבמסגרתה ניסו אנשי פורצ'אן להפיל את אתרי גוקר. בגנוסיס מכחישים, עם זאת, שהם קשורים בדרך כלשהי לפורצ'אן, וטענו שהתקיפו את גוקר משום שהאתרים "לעגו להאקרים" והתגרו בהם.

ההתקפה באה לאחר מספר ימים רצופים של התקפות האקרים, במיוחד מאנשי פורצ'אן/אנונימוס, נגד אתרים שהפסיקו לספק שירותים לאתר ההדלפות וויקיליקס. הלילה נרשמה נפילה של כחצי שעה באתרי אמזון באירופה, ועלה חשש כי שרתי החברה, שהפסיקה לספק שירותים לוויקיליקס, נמצאים תחת התקפת האקרים. מאמזון נמסר, עם זאת, כי מדובר בתקלה טכנית ולא בהתקפה. מומחי ביטחון באירופה העלו חשש מפני התקפות חמורות יותר בעתיד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות