אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות חשיפת "כלכליסט" - התנועה לאיכות השלטון: "התחום האתי בממשלה נותר פרוץ" צילום: יותם פרום

בעקבות חשיפת "כלכליסט" - התנועה לאיכות השלטון: "התחום האתי בממשלה נותר פרוץ"

"כלכליסט" חשף כי השרים יאמצו קוד אתי מרוכך מזה שהמליצה ועדת שמגר. אורי אפלבום לנתניהו: "אין כל חוק או הנחייה המסדירים באופן שלם את המישור האתי המצופה משרים"

15.12.2010, 13:59 | תומר אביטל

התנועה לאיכות השלטון שיגרה מכתב זועם לראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות חשיפת "כלכליסט" לפיה השרים יאמצו קוד אתי מרוכך מזה שהמליצה עליו ועדת שמגר.

"נכון להיום אין כל חוק או הנחייה המסדירים באופן שלם את המישור האתי המצופה משרים. על כן, למעט הכללים למניעת ניגוד עניינים לשרים וסגני שרים, נותר התחום הזה פרוץ", כתב לרה"מ עו"ד אורי אפלבום מהתנועה למען איכות השלטון בישראל.

"חוסר הסדרה זה יוצר בעייתיות הן במניעה מראש כמו גם בהתמודדות בדיעבד, אם התנהלויות "אפורות" אשר מחד אינן מגיעות לתחום הפלילי והשחור, אך מאידך אינן ראויות ו/או אתיות, בפרט כשמדובר בשרים הנושאים בתפקידים הבכירים ביותר במגזר הציבורי ועין הציבור כולו נשואה עליהם"

אפלבום הוסיף כי "הוועדה ביטלה את המלצות ועדת שמגר לעניין העברת הצהרת הון למבקר המדינה; הקלה בחובת הדיווח של שרים על קבלת מתנות; הקלה בעניין השימוש במשאבי משרד; הקלה בעניין העסקת דובר ונהג של השר והרחיבה את מתחם פעולתם... המסקנות עומדות בניגוד למדיניות ממשלתך, אשר בין היתר התחייבה לפעול 'לקידום רפורמות ממשליות לשיפור היציבות והמשילות', נראה כי מסקנות ועדת נאמן רק תפגענה במשילות ובאמון הציבור בתקינות פעילותה".

בתוך כך ועדת השרים לבחינת הקוד האתי התכנסה אתמול, אולם לא הצליחה להגיע למסקנות סופיות. בעוד כשבועיים ייפגש הצוות פעם נוספת בניסיון לקבוע קוד אתי סופי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות