אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רציו מתגוננת מתביעת לנגוצקי: "'הסודות שלו' היו ידועים לכל" צילום: יובל חן

רציו מתגוננת מתביעת לנגוצקי: "'הסודות שלו' היו ידועים לכל"

הגיאולוג יוסי לנגוצקי טען כי רציו גזלה את סודותיו המסחריים בקשר לתגלית לוויתן. בכתב ההגנה טוענת רציו כי סודותיו היו ידועים לכל מי שעוסק בגיאולוגיה

22.12.2010, 15:47 | ענת רואה
רציו חיפושי נפט הגישה היום (ד') כתב הגנה בתביעה שהגיש נגדה הגיאולוג יוסי לנגוצקי, במסגרתו היא מבקשת לדחות את התביעה על הסף, בטענה כי כל טענותיו של לנגוצקי משוללות כל יסוד ומהוות "גיבוב של עילות תביעה מן הגורן ומן היקב".

לנגוצקי, המיוצג ע"י עו"ד יוסי שגב טען בתביעתו כי העביר לבעליה של רציו מידע עסקי לפיו קיים סיכוי טוב למצוא גז ונפט בכמות מסחרית בשטח הקרוי גל B, וכי רציו עשתה שימוש במידע וגזלה את סודותיו המסחריים.

לנגוצקי נגד רציו: אני נתתי המידע שסייע למצוא נפט וגז בקידוח לוויתן הגיאולוג יוסי לנגוצקי והחברות תמר חיפושי נפט בע"מ ול.י.א. חיפושים בע"מ תובעים לקבל לידם כל טובת הנאה או חלק ממנה שתצמח לשותפות רציו ממיזם הנפט. רציו בתגובה: "דרישה הזויה ומופרכת על פניה" ענת רואה, 4 תגובותלכתבה המלאה

לפי גרסת רציו בכתב ההגנה שלה, לנגוצקי "יורה לכל עבר, תוך שימוש בטענות כוללניות וסתמיות, כל זאת מכוח משאלת לב שגויה כי כמות הטענות תוכל לפצות על קלישותן".

לפי טענתה, המידע שלנגוצקי טוען כי היה סודי ותגליות אישיות שלו, "שאובות למעשה ממחקר רב שנים של גיאולוגים אחרים בתחום ושל אחרים, ומכל מקום ממחקרים שאינם שלו".

"סודות מסחריים דמיוניים"

לפי הנטען, משמעותן של דרישות לנגוצקי היא למעשה בעלות דה פקטו על כמחצית משטחי המים הכלכליים של ישראל, "וכל זאת בגין היותו בעליהם כביכול, של אותם סודות מסחריים דמיוניים שלטענתו נמצאים ברשותו".

"'סודות' אלה אינם אלא מידע אשר היה נחלת הרבים בקרב העוסקים בתחומי הגיאולוגיה והגיאופיסיקה, בכלל, ובקרב העוסקים בחיפושי נפט או גז, בפרט; מידע אשר היה מוכר וידוע לנתבעים עצמם, או מי מהם; מידע שממילא לא ננקטו אמצעים סבירים לשמירה על סודיותו; מידע שאין בו כדי להקנות לבעליו יתרון עסקי כלשהו", נכתב בכתב ההגנה.

רציו מבקשת מבית המשפט לדחות את התביעה ולחייב את לנגוצקי והחברות בבעלותו בהוצאות בגין תביעת סרק. רציו מיוצגת בהליך באמצעות משרד עורכי הדין זאב שרף.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות