אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון - קובי לוינסון עוזב במפתיע את תפקידו כמנכ"ל דש ני"ע צילום: אביגיל עוזי

פרסום ראשון - קובי לוינסון עוזב במפתיע את תפקידו כמנכ"ל דש ני"ע

לוינסון עוזב על רקע חילוקי דעות עם בעל השליטה אלי ברקת. עלות סיום העסקתו לבית ההשקעות תעמוד על 8 מיליון שקל

30.12.2010, 09:48 | גולן חזני

קובי לוינסון עוזב את תפקידו כמנכ"ל בית ההשקעות דש ני"ע. ל"כלכליסט" נודע כי לוינסון סיכם בימים האחרונים על עזיבתו עם אלי ברקת, בעל השליטה בדש. לוינסון עוזב על רקע חילוקי דעות עם הנהלת החברה ועם בעל השליטה אלי ברקת.

ברקת החליט על שינוי מבני בבית ההשקעות - כל ניהול נכסי הלקוחות כולל הגמל והקרנות יהיה בדש. כל היתר, כולל הברוקראז' ירוכז תחת איפקס. ההפרדה המבנית היא הרקע לעזיבתו של לוינסון. דש איפקס דיווחה לבורסה כי עלות סיום העסקתו של לוינסון לחברה תעמוד על 8 מיליון שקל.

לוינסון הגיע לבית ההשקעות ב-2004, עת ניהל בית ההשקעות 4 מיליארד שקל, והיה בין הגורמים שהפכו אותו לאחד מבתי ההשקעות המובילים בארץ. בית ההשקעות דש מוזג עם איפקס ובית ההשקעות הממוזג - דש איפקס - מנוהל ע"י ויקטור שמריך ועידו נויברגר.

לפני כחצי שנה פורסם על הצעה שקיבל לוינסון מחברת דלק לנהל עבורה פעילות של בתי השקעות באירופה. ההערכות היו כי לוינסון חש שמיצה את הפעילות בשוק ההון המקומי ומחפש כיווני התפתחות חדשים. לוינסון מכהן בתפקידים בכירים בשוק ההון המקומי כבר כ-15 שנה ונחשב לאחד המנכ"לים היותר מוערכים בשוק. בשש וחצי שנים האחרונות מכהן לוינסון כמנכ"ל דש. קודם לכן הוא שימש מנכ"ל מגדל שוקי הון, תפקיד שמילא במשך שש שנים.

אלי ברקת רכש יחד עם אחיו ניר ברקת את השליטה בבית ההשקעות דש-איפקס באוקטובר 2009 תמורת כחצי מיליארד שקל. ברקת מינה כיו"ר בית ההשקעות את גבי רביד, מנכ"לית בית ההשקעות פסגות לשעבר, ויחד עמה הגיע גם דני זלביגר ששימש בפסגות.

עם הגעתם של השניים נסובו הערכות כי לוינסון, שהיה גם אחד השכירים בעלי ההכנסות הגבוהה ביותר בשוק ההון, יעזוב את דש-איפקס, אולם הן לוינסון והן בבית ההשקעות הכחישו זאת מכל וכל.

אלי ברקת מסר בתגובה: "אני מצטער על העזיבה של קובי. קשה למצוא בשוק מנהלים שהיו מצליחים כמו קובי להביא את דש למקומה הנוכחי, ואני מקווה שיתאפשר לנו להמשיך לעבוד איתו במסגרת פיתוח הקבוצה הפיננסית שלנו".

עידו נויברגר, מנכ"ל משותף קבוצת דש איפקס: "קובי הוא לא רק מנהל סופר מוכשר, הוא גם חבר ושותף לדרך ב-7 השנים האחרונות. בשנים בהן ניהל קובי את דש צמחה החברה כמעט פי 10. אנחנו רוצים מאוד לראות את קובי ממשיך בתפקידי מפתח אסטרטגיים בקבוצה, וגם אם יחליט אחרת כל הזכויות שצבר בקבוצה יעמדו לזכותו".

קובי לוינסון, מנכ"ל דש ניירות ערך, מסר כי "שבע השנים בהן כיהנתי כמנכ"ל דש היו חוויה מאתגרת, מלמדת ומספקת. ההישגים של דש בתקופה הזו: העליה בהיקף הנכסים המנוהלים, ביסוס המוניטין של דש ובניית צוות ניהולי מנצח נבנו בעמל רב, ואני גאה בהם. אני משוכנע שדש תמשיך לשגשג, ולשם כך אעשה את העברת התפקיד בצורה הטובה ביותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות