אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - דיסני: "אין לנו כרגע תוכניות בישראל" צילום: בלומברג

בלעדי ל"כלכליסט" - דיסני: "אין לנו כרגע תוכניות בישראל"

בתאגיד העולמי הופתעו לשמוע כי האחים אדרי יקימו פארק בנוסח דיסני במתחם הסינמה סיטי המתוכנן בחיפה. אדרי בתגובה: "השותפה שלנו היא שמרוק, זרוע היזמית של דיסני"

06.01.2011, 07:06 | רוני קורן־דינר ושי פאוזנר

פארק השעשועים בסגנון דיסני, שבעלי סינמה סיטי מתכננים להקים במפרץ חיפה, אינו על דעת חברת דיסני העולמית - כך נודע ל"כלכליסט". בתאגיד הענק דוחים את הפרסומים שלפיהם עומד על הפרק שיתוף פעולה עם גורם ישראלי כלשהו, להקמת פארק שעשועים שיישא את השם דיסני, או שיהיו בו אלמנטים של מותגי דיסני.

שלשום דיווח ליאון אדרי ל"כלכליסט" כי חברת ניאו לינאו, בעלת סינמה סיטי שהוא מבעליה, תקים במפרץ חיפה מתחם סינמה סיטי חדש, שיכלול פארק שעשועים בסגנון דיסנילנד בשטח של 30 אלף מ"ר. "המשא ומתן יקבע אם ניתן יהיה להשתמש בשם דיסני או לא; כל השאר כבר סגור", אמר אדרי.

עתה מתברר כי בדיסני העולמית הופתעו לשמוע על המיזם של אדרי: "השוק הישראלי הינו שוק אטרקטיבי", מסרה הקבוצה העולמית ל"כלכליסט", "אך נכון לשלב זה אין לנו תוכניות לאזור".

ליאון ומשה אדרי, צילום: רפי דלויה ליאון ומשה אדרי | צילום: רפי דלויה ליאון ומשה אדרי, צילום: רפי דלויה

בניאו לינאו מתעקשים כי מדובר באי־הבנה, שנעוצה בכך שהתאגיד העולמי מיוצג על ידי גורמים שונים - ואולם תגובת דיסני האמורה התקבלה ישירות מדיסני וורלד גרופ ארה"ב. כאשר "כלכליסט" עימת את ניאו לינאו עם הדברים, מסרה החברה בתגובה: "השותפה שלנו בסינמה סיטי היא בין השאר קרן שמרוק (Shamrock), הזרוע היזמית של דיסני בישראל. מעבר לכך אין בכוונתנו להוסיף".

שמרוק, שפועלת בישראל כ־20 שנה, מנהלת נכסים בהיקף של יותר מ־2 מיליארד דולר, וביצעה עד כה השקעות בישראל בהיקף של כ־400 מיליון דולר. בינואר 2009 רכשה הקרן 25% מניאו לינאו. ככל הנראה, בסביבתו של אדרי מאמינים שהשותפות עם הענקית האמריקאית תסייע בהשגת הסכם עם דיסני העולמית.

סינמה סיטי חיפה יוקם בהשקעה של 600 מיליון שקל ביציאה ממנהרות הכרמל, סמוך לצומת הצ'ק פוסט, על קרקע של 80 דונם שבבעלות הקבוצה. הוא יכלול כ־50 אלף מ"ר של בתי קולנוע ומסחר, 25 אולמות קולנוע, ארבעה אולמות תיאטרון ו־5,000 מקומות חניה. אדרי מסר כי המתחם צפוי להיפתח ב־2013, ונמצא בשלבי תכנון מתקדמים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
בלי שכל ובלי בעיות במקום בחיפה תקימו את זה במרחבים של רמת הגולן חסר לנו עבודה שם
בלי שכל ובלי בעיות במקום בחיפה תקימו את זה במרחבים של רמת הגולן חסר לנו עבודה שם וחוץ מזה זה יכול להיות פרוייקט לשלום עם סוריה בעתיד והאמריקאים שכול כך אוהבים שלום רוצים להראות שהם עושים שלום ולא מלחמה הם יממנו את הכול מכיסם וכך עובדי הצפון יוכלו לחיות בכבוד
אבי , גולן  |  06.01.11
לכל התגובות