אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קילוויטין - נוסחת הרזיה שוויצרית של מרזי מורית איור: ערן מנדל

קילוויטין - נוסחת הרזיה שוויצרית של מרזי מורית

כרום, זנגביל, אצה אדומה המכונה "טחב אירי" וגומי גואר - חומר מסמיך שמתנפח בבטן ואמור לתת תחושת שובע

20.01.2011, 09:59 | גיא הדר

כרום פיקולינט

כרום הוא המתכת שאחראית לציפוי הכסוף והמבריק שרואים לעתים קרובות על אופנועים. הפיקולינט הוא תוסף תזונה שיועד במקור לטיפול בחוסר כרום בגוף, עד שהסתבר שלאנשים פשוט לא חסר כרום. ניסו לטפל בעזרתו בחולי דיכאון. זה לא עבד, אבל חלק קטן מהחולים דיווחו על ירידה בחשק לאכול פחמימות. המחקרים שניסו לשחזר את ההשפעה הזו, או למצוא קשר אחר בין כרום פיקולינט לירידה במשקל, נכשלו. מנגד, חוקרים מאוניברסיטת מיזורי העלו חשד שהוא עלול לגרום לשיבושים גנטיים, אבל גם זה עוד לא הוכח. עכשיו הוא כאן.

זנגביל (ג'ינג'ר)

מופיע על האריזה רק בשמו המדעי: Zingiber officinale. אמור לעודד את פעילות העיכול ואת טיהור הגוף, אלא שהפעילות הרפואית המוכחת היחידה שלו בתחום הזה היא טיפול בסוג מאד מסוים של שלשול. השאר עדיין בגדר רפואה עממית, שלא לומר רפואת אליל.

Chondrus crispus

אצה אדומה המכונה גם "טחב אירי" שאמורה להאיץ את חילוף החומרים. למרבה הפלא, אף על פי שמדובר באצה שנחקרה לעומק ולרוחב, הטענה הזו מעולם לא הוכחה. מה שכן, האצה הזו הופכת מים לג'לי וגורמת להם להרגיש קצת יותר כמו אוכל אמיתי.

גומי גואר

חומר מסמיך שמתנפח בבטן ואמור לתת תחושת שובע, אלא שתחושת שובע אמיתית מחייבת דיווח של הגוף למח על קבלת חומרי התזונה הנחוצים, ואת זה שום חומר מסמיך לא עושה. צריכה של גומי גואר ללא שתיית הרבה נוזלים מסוכנת, ומינהל המזון והתרופות האמריקאי אסר על מכירתם של שלל מוצרי דיאטה שמכילים אותו. תוצאות מ־11 מחקרים שונים לא הצליחו להראות שום קשר בין צריכת גומי גואר לירידה במשקל. למרבה המזל, גם דיאטות שאינן מבוססות על שום מחקר מדעי יכולות לעבוד; בתנאי שאוכלים פחות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
אני בשוק עד כמה הדיאטה שלהם יעילה
ואין לי תובנות לגבי הכדורים עצמם... מה שכן התפריט, סרטוני ההדרכה וה DVD עם פעילות הספורט היומית שמתאימה לבטטה שלא זזה מהמחשב כמוני עושים עבודת פלאים. אני גם הולכת כל יום ברגל איזה חצי שעה וכך ירדתי 2.3 קילווווו בשבוע! הלם :) הם אחלה! יש לי גם יועצת שאני יכולה לפנות אליה כל יום בשאלות בטלפון. השרירים שלי עובדים וקל לי יותר לנוע. הבטן יורדת. מדהים מדהים!
סמדר  |  10.07.17
לכל התגובות