אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עירא פלטי: "סרגון לא רכשה את פעילותה של נרה במדינות הערביות" צילום: אוראל כהן

עירא פלטי: "סרגון לא רכשה את פעילותה של נרה במדינות הערביות"

מנכ"ל סרגון: "בעקבות רכישת נרה נרשום הפסדים בשלושת הרבעונים הקרובים ובסוף השנה נחזור לרווחיות"

20.01.2011, 11:19 | שניר הנדלר

 במסיבת עיתונאים שקיימה היום סרגון אמר מנכ"ל החברה, עירא פלטי, כי בעקבות רכישת נרה היא צופה ששלושת הרבעונים הקרובים היא תרשום הפסדים ואילו לקראת סוף השנה סרגון תייצר רווחים. בסיכום שנתי, סרגון צופה לסיים את 2011 ברווחיות.

את הרבעון הרביעי של 2012 סרגון צופה לסיים עם הכנסות של כ-150 מיליון דולר - כפול מההכנסות הרבעוניות של סרגון טרם הרכישה.

הכנסותיה של נרה עמדו בשנת 2009 על 300 מיליון דולר, אולם הכנסותיה בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה עמדו על 177 מיליון דולר בלבד, כך שבקצב המכירות המתואר הכנסותיה של החברה ב-2010 צפויות להיות נמוכות יותר.

כשנשאל עירא פלטי על הירידה בהכנסות ועל ציפיותיה של סרגון להכפיל את הכנסותיה בלבד בסוף שנת 2012, גילה פלטי את הסיבה לירידה - "סרגון לא רכשה את פעילותה של נרה במדינות הערביות, ולמעשה ויתרה על חלק נכבד מהכנסות נרה, שתמשיך להתקיים כחברה עצמאית המוכרת למדינות ערב".

דניאל מירון, אנליסט האנרגיה של RBC אומר כי מבחינה אסטרטגית נירה תואמת ומקדמת את קו המוצרים, הפעילות הגאוגרפית, בסיס הלקוחות והיצע השירותים של סרגון.

"טבעי כי להנהלת החברה מצפה עבודה רבה בהטמעת שתי קווי הפעילות העסקית והרכישה עלולה להכביד על תוצאות החברה ב-2011 עד אשר תצליח סראגון לשפר את הרווחיות השוטפת של נירה, אך קפיצת המדרגה כאן הינה בעלת משמעות רבה והיא מקדמת את החברה המשותפת לשחקן-טהור (pure-play) הכי גדול בשוק", מוסיף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות