אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יום שחור למשקיעי גבעות: המניה צנחה ב-52.4% ומחקה למשקיעים 450 מיליון שקל צילום: טל שחר

יום שחור למשקיעי גבעות: המניה צנחה ב-52.4% ומחקה למשקיעים 450 מיליון שקל

מדדי ת"א 25 ות"א 100 הוסיפו 0.4%. גבעות דיווחה על קשיים בקידוח 'מגד 5' ובהבהרה למשקיעים הודיעה כי היא אינה יודעת את ההשפעות של הבעיות. גבעות איבדה משווי השוק שלה כ-450 מיליון שקל לאחר ששווייה בפתיחת המסחר עמד על 866 מיליון שקל. שאר שותפויות החיפושים רשמו ירידות: גלוב צללה ב-16.9%, מודיעין נפלה ב-6.4% וישראמקו השילה 2.4%. בעליות בלטו טבע עם 2.5% ואפריקה שקפצה ב-6%

26.01.2011, 16:34 | מישל אודי

המסחר בתל אביב הסתיים היום (ד') בעליות שערים במרבית המדדים על רקע העליות בבורסות אירופה והחוזים החיוביים בוול סטריט. אמש בוול סטריט הסתיים המסחר ביציבות בהמתנה להודעת הפד על הריבית הערב. מגמה מעורבת נרשמה הבוקר במרבית בורסות אסיה.

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 תל טק 15 נדל"ן 15 בנקים יתר 50 יתר ת"א ביומד

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

אתמול נרשמו בבורסה ירידות שערים במרבית המדדים כאשר מדד ת"א־25 ומדד ת"א־100 איבדו אתמול כ־0.3%. מדד הבנקים הוסיף 0.25% לערכו, כאשר מניית מזרחי טפחות בלטה מעל כולן לאחר שעלתה ב־1.2%. מחזור המסחר הסתכם ב־1.8 מיליארד שקל. מנגד, בשוק החוב נרשמו עליות שערים כאשר מדדי התל בונד הוסיפו כ־0.3% לערכם. מדובר בעלייה של 1.8% מתחילת החודש.

אחרי הפוגה של שלושה חודשים בהעלאות הריבית, החליט ביום שני נגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר, לשוב ולהעלות את הריבית ב-0.25% נוספים, לרמה של 2.25%.

אורי ליכט: שלוש פגיעות ותשואת יתר של 205% המלצות ה"קנייה" של מנהל מחלקת המחקר באי.בי.אי למטריקס השתלמו למשקיעים והניבו תשואה של 318% טל פמסוןלכתבה המלאה

בקרן המטבע צופים שהמשק הישראלי יציג צמיחה של 3.9% בשנת 2010, ומעריכים כי כלכלת ישראל תצמח בשיעור צנוע יותר של 3.5% בשנת 2011, אולם תחזור לצמיחה של 3.8% בשנת 2012. אנשי קרן המטבע צופים שהמשק הישראלי יסבול מלחצים אינפלציוניים בשנים 2012-2011, שלאחר מכן צפויים לסגת. שיעור האינפלציה שצופה קרן המטבע הבינלאומית לשנת 2011 הוא 3%, ושל 2.5% בשנת 2012.

מניות במרכז

לקראת כנס היועצים ת"א-100 המשותף ל"כלכליסט" ולבית ההשקעות אקסלנס ומתקיים זו השנה השנייה ברציפות, התבקש ראובן קרופיק, מנכ"ל כלל תעשיות ביוטכנולוגיה לשרטט תחזית לגבי המשק הישראלי בכלל ולגבי תחום הביומד בפרט. "אני חושב שחרף המשבר שפקד את העולם, האיתנות של המשק הישראלי הוכיחה את עצמה. לכן, אם לא תהיה הפתעה מיוחדת, אני מאמין ש־2011 תהיה גם כן שנה מוצלחת לכלכלה הישראלית".

אפריקה ישראל הודיעה הבוקר כי היא התקשרה בהסכם לרכישת מלוא אחזקותיהן של חברות נירו גרופ ונירו אחזקות שהינן חברות זרות בשליטת אלכסנדר חלדיי. אפריקה ישראל תרכוש 9.7% מהזכויות בהון ובהצבעה של אפי פיתוח. על פי ההסכם, החברה תרכוש את מלוא האחזקות, בתמורה כוללת של 129 מיליון דולר.

 

אתמול חשף "כלכליסט" כי רשות ניירות ערך דורשת מדירקטוריון אל על לאשר מחדש את תנאי שכרו של המנכ"ל הקודם חיים רומנו, או לחלופין לדאוג שיחזיר חלק מהותי מהשכר שקיבל בחמש שנות עבודתו בחברה. היקף ההחזר עשוי להגיע ל־10–15 מיליון שקל.

מניית פלוריסטםבלטה אתמול בעליות של 14.4% לאחר זינוק של 12% שרשמה שלשום בוול סטריט על רקע המלצה חמה של האנליסט האמריקאי ריי דירקס, שהעלה את מחיר היעד למניה כשהוא צופה תשואה שנתית של לא פחות מ־262%.

מניית טבעזינקה אתמול בוול סטריט ב-3.6% אחרי שדיווחה כי ה־FDA מעכב בעוד כמה ימים לפחות את אישור הגרסה הגנרית לתרופת הלובנוקס למניעת קרישי דם, עד שחברה תספק הבהרות לכמה שאלות שנשאלה בנוגע לתרופה. האנליסטים ראו בזאת צעד חיובי לקראת האישור המיוחל.

בכנסת מתווכחים איזו וועדה בכנסת תדון באישור המלצות ששינסקי, ובינתיים בסקטור הגז בלטה אתמול שותפות גבעות עולם בירידות שערים חדות של כ־9% ובמחזור חריג של כ־70 מיליון שקל, הסיבה שמועות על קשיים בקידוח. היום הפכו השמועות למציאות והחברה דיווחה על קשיים ועיכוב של חודש בפיתוח המאגר.בעדכון נוסף שמסרה הודיעה כי היא אינה יודעת את ההשפעה של הבעיות. שווי השוק של החברה נחתך היום מ-866 מיליון שקל לכ-410 מיליון שקל.

שותפות גלובגם ריכזה עניין מכיוון שגם היא עוסקת קידוחים יבשתיים, אך באזור לוד. עוד בלטו במסחר שותפיות מודיעין, אבנר ודלק קידוחים.

ב"כלכליסט" נחשף היום עוד טפח בקרב השליטה על ישראמקו. מחומרים שקיבלו מפרקי קווי אשראי מרן עולה, לטענתם, כי ערב קריסתה של קווי אשראי סיכמו יובל רן, קובי מימון ומשפחת לבנת על סדרה של מהלכים שקווי אשראי תבצע כדי שהשליטה בקבוצת אקויטל־ישראמקו תיפול לידיהם כפרי בשל עם קריסתה הסופית של קווי אשראי. על פי הבקשה שהוגשה אתמול לבית המשפט, רן נתן את הסכמתו למהלכים אלה בתמורה לכספים ששולמו לו וליתר המנהלים בקווי אשראי "מתחת לשולחן" באמצעות העברות לבנקים בחו"ל ובדרכים נוספות, והבטחה של קובי מימון כי לאחר שהמהלך יושלם הוא יעניק לו שליש מהאחזקות בקבוצת ישראמקו. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות