אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השבוע: חשופים וחוקרים צילום: גדי קבלו

השבוע: חשופים וחוקרים

רק אבו מאזן נותר לספוג את הריקושטים על חשיפת מסמכי המשא ומתן. בצד הישראלי האש מופנית לאלוף יואב גלנט. אחרי שיסיימו איתו אולי מישהו יחקור למה הבירור בענייניו היה צריך להיגרר עד עכשיו

27.01.2011, 10:42 | תמי ארד
חשיפת מסמכי המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים באל־ג'זירה מוכיחה שיש עם מי לדבר אם רוצים לדבר. ומנגד התגובות בארץ ובעזה מעידות שבשני הצדדים לא חסרים מסתייגים ומתנגדים. השאלה היא מה באמת רוב הציבור בארץ רוצה. תוצאות הבחירות מצביעות על כך שציבור גדול מוכן לוויתורים: קדימה ושארית הפליטה של השמאל. אך אין להתעלם מהעובדה שציבור גדול יותר מעדיף שלום היפותטי בנוסח הליכוד וישראל ביתנו. הווה אומר: "שלום עם עלה של זית", שבמציאות קיים רק בשירים. כיון שאולמרט ולבני כבר לא, רק אבו מאזן נשאר לחטוף את הריקושטים. תשאלו איך אבו מאזן מתנחם? לתחושתי הוא צופה במדינת ישראל נגד יואב גלנט ונושם לרווחה על כך שמטרת הסיכול הממוקד הפעם היא המועמד הישראלי לרמטכ"לות.

מה שעובר גלנט בשבועות האחרונים מביא אותי לשוב ולשאול את השאלה שכבר העסיקה אותי בעבר - מי הוא זה שמוכן בדעה צלולה לשאת במדינת ישראל בתפקיד ציבורי? באופן גס (יש גם דרגות ביניים כמובן) אפשר לחלק את האוכלוסייה הזו לשניים: הרוב הגדול הם אנשי מכירות בינוניים, מצוידים בעור פילים, שהתמחו במכירת ה"אני". החלק השני, הקטן יותר, מתייחס לאנשים טובים, חלקם טובים מאוד, שאינם פילנתרופים אך לקו בחיידק הציבורי.

את יואב גלנט פגשתי פעם אחת, בהיותו המזכיר הצבאי של שרון. בסיטואציה שהיתה לא פשוטה עבורי הוא נהג כמענטש אמיתי, רחוק כמזרח ממערב מהתנהלותם של "בעלי האחוזות", ופגשתי רבים כאלה במהלך השנים. אבל כאמור אינני מכירה אותו. היירוט האווירי שעשו מנוקרי העיניים לביתו הפרטי גרם לי לשאט נפש. גלנט מואשם על ידי שכניו "הטובים" בהתנהלות בלתי חוקית, לכאורה, הנוגעת לקרקע שעליה התיישב. כפועל יוצא מזה התקשורת והציבור מרשים לעצמם לעסוק בטעמה האישי של משפחת גלנט ובמה יש או אין להם בחשבון הבנק. השאלה אם מישהו שבילה את כל חייו בצבא יכול היה לבנות בית כזה היא בעיניי חודרנית ובלתי רלבנטית.

יואב  גלנט. נהג כמענטש אמיתי, רחוק כמזרח ממערב מהתנהלות "בעלי האחוזות", צילום: אביגיל עוזי יואב גלנט. נהג כמענטש אמיתי, רחוק כמזרח ממערב מהתנהלות "בעלי האחוזות" | צילום: אביגיל עוזי יואב  גלנט. נהג כמענטש אמיתי, רחוק כמזרח ממערב מהתנהלות "בעלי האחוזות", צילום: אביגיל עוזי

השאלות שצריך לבדוק הן: למה מבקר המדינה נזכר שבועיים לפני תום כהונת הרמטכ"ל להיכנס לתמונה? למה היועץ המשפטי לממשלה מתנהג כמי שמהלך על ביצים? ולמה ועדת טירקל היא חותמת גומי ותו לא? כל הבדיקות צריכות היו להיערך תוך כדי תהליך המינוי. אף אחד לא צריך לעבור את הבליץ שעובר גלנט. הרמטכ"ל הבא ייבחר (אולי) באופן מתוקן, אבל קשה לומר שמהטינופת הזו יצא משהו מתוק. מדינת ישראל נגד גלנט הוכיחה, ולא בפעם הראשונה, שהיא ארץ אוכלת משרתיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

130 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

130.
טועה
גם לסופרמנים של השייטת אסור לשקר לבית משפט. אם אני הייתי עובד בממ"י והיה מגיע אלי עטלף - הייתי עוזר לו בשימחה. למה? כי זה מה שהייתי יכול לתת בתמורה. הייתי עושה את זה בלב שלם. אבל גם לעטלפים - אסור לשקר לבית משפט. גם להם אסור להטעות את הראשויות ולפעול רק לאחר שנים שנאמר להם במפורש מה עליהם לעשות. פה אפילו זכויות של עטלפים - לא עומדות להם.
ומטעה , עמישם  |  30.01.11
128.
אהוד ברק הזכיל לא רק לפרק את מפלגת העבודה אלא גם את הצבא
התהליך לוקה עד כדי כך שהנזק לגלנט אינו נגמר בו אישית כי אם משליך על שרשרת הפיקוד בצה"ל, על דורות של חינוך לערכי הצבא, הצבא של אחרי פרשיית הרפז ופרשת גלנט איבד את ביתוליו, את התום והערכים עליהם הוא מושתת. לצערי התקשורת, הפוליטקאים והפקידים השונים אינם משכילים לראות את התמונה בכללותה ואת מימדי הנזק שנצבר בצבא שלם.
דודו , רמת השרון  |  28.01.11
לכל התגובות