אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: לראשונה מאז השלום - הצבא המצרי בסיני צילום: MCT

דיווח: לראשונה מאז השלום - הצבא המצרי בסיני

בהחלטה דרמטית התירה אתמול ישראל לשני גדודים מצריים לחצות את תעלת סואץ לכיוון שארם א-שייח. זאת, בניסיון לסייע למשטרו של מובארק להשתלט על ההתקוממות במדינה. זו הפעם הראשונה מאז החתימה על הסכם השלום שהצבא המצרי נכנס לסיני. לדיווח אין אישור מאף גורם רשמי

31.01.2011, 17:52 | ynet

בקהיר נערכים ל"הפגנת המיליון" מחר (ג'), אך בירושלים מודאגים יותר מהנעשה בחצי האי סיני, ובגבול רפיח בפרט: בהחלטה דרמטית בחרה ממשלת ישראל לאפשר לכוחות צבא מצרים להכניס 800 חיילים לחצי האי, לראשונה מאז נחתם הסכם השלום בין המדינות לפני יותר משלושה עשורים - כך דיווחה סוכנות הידיעות AP. יצויין כי לדיווח אין אישור מאף גורם רשמי בישראל.

גורמים ישראלים אמרו לסוכנות כי מדובר בשני גדודים שעברו אתמול את תעלת סואץ והתפרסו באזור שארם א-שייח, שבדרום סיני. הנקיטה בצעד יוצא הדופן, היא ניסיון ישראלי לסייע למשטרו של חוסני מובארק המתקשה להשתלט על ההתקוממות במדינה. בהסכם השלום, שנחתם ב-1979, נקבע כי חצי האי סיני יהיה שטח מפורז מבחינה צבאית.

במהלך שבוע המהומות, שגבה את חייהם של לפחות 140 בני אדם, התפשטה האלימות גם לערים אל-עריש ופורט-סעיד וכן לעיירות בדואיות ברחבי סיני. התקרבות ההפגנות לגבולה הדרומי של ישראל, כך על לפי AP, הביאו בה להכרה שעדיף לאפשר לצבא המצרי להיכנס לחצי האי, מאשר להשאיר אותו פרוץ.

אחרי בוקר שהתנהל על מי מנוחות, שבו המפגינים המצרים ושטפו את רחובות קהיר. כ-250 אלף בני אדם התכנסו בכיכר א-תחריר בקהיר, ושבו וקראו לנשיא חוסני מובארק לפרוש מתפקידו. הם אינם שועים לעוצר שהכריזו הכוחות הביטחון, שהחל בשעה 15:00 ואמור להימשך עד מחר ב-08:00. במקביל, השביע מובארק את ממשלתו החדשה, בה שמרו על כסאם רק שישה שרים שכיהנו בממשלה הקודמת.

הטלוויזיה המצרית הודיעה על הפסקה מוחלטת של תנועת הרכבות בכל רחבי המדינה. ההערכה היא שההחלטה נובעת מרצון השלטונות למנוע הגעת מפגינים נוספים מרחבי מצרים למוקדי ההתרחשויות בקהיר, ולהקשות עליהם את ההגעה ל"הפגנת המיליון" שאמורה להתקיים מחר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
תתעוררו כולם להכנס
אם מישהו לא מבין את מה שקרה בתוניס ועכשו במצרים אז זה הזמן הכל אבל הכל ביוזמה אמריקאית שמנסה להפיל את השלטון הסורי והאיראני בדרכים לגיטימיות מהיסוד הכי חזק שלהם החברה והמשטר עצמו כל הסיפור במצרים מכור מראש האמריקאים כאילו תומכים בהמון העם נגד דיקטטורת מובארק אבל למעשה הם נותנים לו ומכוונים אותו למנות סגן נשיא פרו מערבי ופרו ישראלי וגורמים לו לצאת החוצה כאילו שיראה מהפכה אמיתית לגרות את האזרחים הסורים והאיראנים שינסו לעשות מהפכה דומה וגם יצליחו ממתי הערבים יוזמים משהו? ממתי הם בכלל יודעים לעשות מהפכה? ממתי הם לומדים ליזום קמפיין בפייסבוק? בקושי יודעים מה זה לפתוח מחשב ופתאום עכשו כבר מניפים קמפיינים של מובארק תלוי בחבל בפייסבוק איזה ערבי יסתכן בחייו ובחיי משפחתו ויעשה כזה דבר יעלימו אותו לכל הרוחות הכל מובל בידי האמריקאים הם יותר חכמים מכולם ושולטים גם שולטים על העולם
גל , תל אביב  |  31.01.11
1.
מהפכה במצריים
הכל ישראבלוף המצרים חצבו 3 מנהרות לפני שנים מתחת לתעלת סואץ והם משתמשים בהן להזרמת אוגדת שריון ומאות חילי חייר מדווחים על כך כבר יומים כל הסוכנויות הזרות זה סוף הסכם קמפ דויד חבורת המטומטמים החלמאים בים כאילו מתעלמים מזה כמו הגששים אבל האסון שהם שקובעים את גורלנו
איוב  |  31.01.11