אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוארך מעצרו של ראש עיריית פתח תקווה, שנעצר בחשד ללקיחת שוחד צילום: גיל לרנר

הוארך מעצרו של ראש עיריית פתח תקווה, שנעצר בחשד ללקיחת שוחד

יצחק אוחיון וסגנו, אוריאל בוסו, נעצרו הבוקר על ידי המשטרה המייחסת להם חשדות בלקיחת שוחד, תיווך בשוחד, קבלת דבר במרמה ועבירות לפי חוק איסור להלבנת הון

08.02.2011, 17:01 | איתי הר אור

דרמה בעיריית פתח תקווה: ראש העיר יצחק אוחיון וסגנו נעצרו הבוקר (ג') בפשיטה שערכה המשטרה על משרדי העירייה. היום בשעות הבוקר, בתום חקירה סמויה שנוהלה ביחידה הארצית לחקירות הונאה, להב 433, נעצרו ראש עיריית פתח תקווה אוחיון וסגנו אוריאל בוסו, וכן מעורבים נוספים. מעצרו של אוחיון הוארך ב-4 ימים, ואילו בוסו שוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים.

המשטרה מייחסת לחשודים חשדות חמורים הכוללים לקיחת שוחד, תיווך בשוחד, קבלת דבר במרמה ועבירות לפי חוק איסור להלבנת הון. 

השופט ארז יקותיאל מבית המשפט השלום בראשון לציון האריך כאמור את מעצרו של אוחיון ב-4 ימים. בית המשפט קבע כי כי לאחר שעיין בחומר החקירה ובדו"ח הסודי שהגישה המשטרה, קיים חשד סביר לפיו אוחיון ביצע את העבירות המיוחסות לו. "עילת המעצר קשורה בעיקרה ביסוד הסביר לחשש כי שחרור החשוד יסכן את המשך מהלכי החקירה המפורטים בדו"ח הסודי", כתב השופט, והאריך את המעצר של אוחיון עד יום שישי, בהסכמת הצדדים, וביום שישי ישוחרר למעצר בית של 10 ימים.

המשטרה טוענת כי אוחיון, המכהן כראש עיריית פתח תקווה מאז שנת 1998, קיבל כספים וטובות הנאה מאנשי עסקים בעלי אינטרסים כלכליים מובהקים בתחום העיר פתח תקווה, בתמורה לקידום האינטרסים שלהם בעירייה, הן באמצעותו והן באמצעות אחרים בין השנים 2005 עד 2011. עוד טוענת המשטרה כי בבחירות לרשויות המקומיות שנערכו בסוף שנת 2008, קיבל אוחיון כספים אסורים וטובות הנאה במהלך הבחירות ולאחריהן.

תגיות