אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שאמה נגד גפני: איפה יתקיים הדיון בכנסת על חוק ששינסקי? צילום: יובל חן עמית שאבי

שאמה נגד גפני: איפה יתקיים הדיון בכנסת על חוק ששינסקי?

ועדת הכנסת תחליט האם ועדת הכספים היא שתדון בחוק ששינסקי - או שתוקם ועדה משותפת, כספים-כלכלה, כפי שדורש ח"כ כרמל שאמה

22.02.2011, 13:15 | תומר אביטל

מהומה בכנסת סביב חוק ששינסקי בעניין תמלוגי הגז: בימים האחרונים פועל יו"ר ועדת הכלכלה, כרמל שאמה הכהן, למען הקמת ועדה משותפת, כספים-כלכלה, אשר תדון בחוק, הצפוי להגיע לכנסת בשבוע הבא.

לפני כחודש קבע יו"ר הכנסת רובי ריבלין, בעצה אחת עם היועץ המשפטי של הכנסת, כי ועדת הכספים היא זו שתדון בחוק, מאחר שמדובר בשינוי מנגנון המס - נושא המצוי בתחום אחריותה.

עם זאת, שאמה המשיך להתעקש כי נושא הנפט והגז שייך לוועדת הכלכלה ולא הרפה מריבלין. חברי ועדת הכספים, בראשות היו"ר משה גפני, מסרבים לחלוק את הדיונים בחוק עם ועדת הכלכלה.

בהמשך היום צפוי ריבלין להיפגש עם שאמה וגפני ולגבש את המלצתו הסופית - האם להקים ועדה משותפת או שוועדת הכספים היא שתדון בששינסקי, ושאמה יצורף אליה כממלא מקום קבוע. ריבלין נוטה לכיוון של מתן החוק לוועדה אחת בלבד, ומעדיף את ועדת הכספים לאור חוות הדעת של היועץ המשפטי. 

את ההכרעה הסופית בנושא תקבל ועדת הכנסת - וזאת לאחר אישור החוק בקריאה ראשונה, הצפוי ביום שני הקרוב. בכנסת הביעו חשש כי החלטת הוועדה תהיה פוליטית. במשרד האוצר, אגב, מפגינים אדישות לנושא, ומעניקים גיבוי מלא ליו"ר הכנסת.

ח"כ יעקב אדרי (קדימה), החבר בוועדת הכספים, אמר הבוקר: "כל יום אני שומע משהו אחר - פעם שהדיונים יתקיימו בוועדת כספים ופעם בוועדת הכלכלה". אדרי ביקש מיו"ר ועדת הכספים משה גפני "לעמוד על הדרישה לקיים את הדיון בוועדת הכספים, בהתאם להמלצת היועץ המשפטי של הכנסת ולהחלטת יו"ר הכנסת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות