אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכות: בנקים בארה"ב ישלמו קנסות ב-20 מיליארד דולר עקב פרשת העיקולים צילום: בלומברג

הערכות: בנקים בארה"ב ישלמו קנסות ב-20 מיליארד דולר עקב פרשת העיקולים

פרטי ההסכם בין הבנקים לממשל טרם התגבשו באופן סופי, והם עדיין נידונים באופן חסוי. וולס פארגו מעריך כי הסכום המקסימלי שיצטרך לשלם יעמוד על 1.2 מיליארד דולר מעבר לסכומים ששולמו עד כה

26.02.2011, 18:40 | סוכנויות הידיעות

וולס פארגו ובנק אוף אמריקה, שני מלווי המשכנתאות המסחריים הגדולים ביותר בארה"ב, הודיעו כי הם ניצבים בפני קנסות אכיפה "משמעותיים" ובפני הוצאות משפטיות "ניכרות", בעקבות חקירת הרגולטור נגדם על רקע עיקולים שבוצעו שלא כדין. שני הבנקים הודיעו על הדבר בדו"ח השנתי שהם מגישים לרשות ני"ע האמריקאית.

שני הבנקים דווקא התאמצו לאחרונה לנסות ולהרגיע משקיעים, בכך שהבטיחו להם כי ההוצאות המשפטיות שייגרמו להם בעקבות קביעת רשות ני"ע בארה"ב בדבר עיקולים שביצעו הבנקים, מבלי לוודא את המסמכים בצורה נאותה, לא יהיו משמעותיות. אף כי בוולס פארגו הדגישו שלא יהיה להוצאות המשפטיות "אפקט משמעותי" על המאזנים, בנק אוף אמריקה הודיע כי הוא ניצב בפני קנסות בשווי 230 מיליון דולר, על רקע טיפול "אטי ולא יעיל" בהוצאה לפועל של עיקולי בתים.

"חייבים להבין שלא מדובר פה בעניין שייעלם בכזאת קלות", אמר לבלומברג בלייק האוולס, אנליסט בבייקר קפיטל מנג'מנט שבאורגון. לדבריו, "עוד תביעות נגד בנקים רבים נוספים נמצאות בדרכן". לפי דיווח "הוול סטריט ג'ורנל", זו הפעם הראשונה שבה מדווחים הבנקים על חשיפה משפטית זו.

לפי מידע שמסרו מקורבים לעניין לסוכנות בלומברג, בכוונת הרגולטור להטיל קנסות והסדרי פשרה בשווי מצטבר של עד 20 מיליארד דולר, על בנקים שהוציאו לפועל עיקולים בצורה לא נאותה. לפי הדיווח, פרטי ההסכם בין הבנקים לממשל טרם התגבשו באופן סופי, והם עדיין נידונים באופן חסוי. בכל הנוגע להוצאות המשפטיות, הרי שוולס פארגו הודיע כי הסכום המקסימלי שהוא מעריך שיצטרך לשלם יעמוד על 1.2 מיליארד דולר מעבר לסכומים ששולמו עד כה, בעוד שבבנק אוף אמריקה עומד הסכום על 1.5 מיליארד דולר.

בתוך כך, גם ענק הבנקאות סיטיגרופ הודיע בסוף השבוע כי טרם סיים עם תביעות התלויות נגדו בעקבות קריסת השוק ב־2008, וכי הוא מעריך שייאלץ לשלם כ־4 מיליארד דולר ליישובן. לפי הודעת הבנק, הסיבה שחשיפתו להוצאות משפטיות גדולה באופן משמעותי מזו של מתחריו היא מעורבותו בתביעות רגולטורים ומשקיעים נגד נכסיו הרכילים מתקופת המשבר, בעת שנזקק לחילוץ מהממשל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות