אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשורה לרוכבים: פטור מתיאוריה לרישיון דו גלגלי לבעלי רישיון למכונית צילום: גיא אסיאג

בשורה לרוכבים: פטור מתיאוריה לרישיון דו גלגלי לבעלי רישיון למכונית

כך אישרה ועדת הכלכלה בראשות ח"כ כרמל שאמה הכהן. הפטור ייכנס לתוקף החל ב-1 באפריל

27.02.2011, 14:08 | תומר הדר

ועדת הכלכלה בראשות ח"כ כרמל שאמה הכהן אישרה היום (א') מתן פטור ממבחן עיוני למעוניינים להוציא רישיון נהיגה באופנוע, שכבר מחזיקים ברישיון לרכב פרטי. (הכוונה היא למחזיקי רישיון מדרגה B לפחות - לרכב מנועי במשקל כולל מותר עד 3,500 ק"ג, מס' מקומות ישיבה עד 8 פרט לנהג).

התקנות ייכנסו לתוקף מיום פרסומם ברשומות (ככל הנראה ב-1 באפריל). ח"כ שאמה הכהן ציין בישיבה כי מדובר בתיקון עוול, שכן אין צורך בתיאוריה נוספת שכן התמרורים וכללי הנהיגה הם אותם כללים. לאחר אישור התקנות מסר שאמה הכהן כי הוא מברך את הנהלת משרד התחבורה על שינוי הגישה.

יצוין שח"כ שאמה הכהן משמש גם כיו"ר שדולת רוכבי הדו גלגלי בכנסת ובשנה האחרונה פעל רבות לקידום הנושאים למען ציבור רוכבי הדו גלגלי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
פטור מתאוריה אבסורד
במצב הקיים אני בעל רשיון נהיגה רכב רוצה להוציא רשיון ל דו גלגלי ניכשל בתיאוריה אבל ממשיך לנועה בדרכים ומיצד שני מזל שלא חוקקו חוק ששולל את רשיון הנהיגה למי שניכשל בתיאוריה על דו גלגלי או יוצא לקורס לימוד תיאוריה ממשתי בעלות של 1000000000000000000000000 שח כי גם כך שואבים לנו את הנשמה עד קצת לא יזיק החוק היה מתבקש לדעתי גם לא צריך רישיון נהיגה ראה מקומות אחרים אתה משכיר רכב דו גלגלי ללא רישיון. צריך לפטור את הרכב הדו גלגלי מטסט שנתי ומרישיון נהיגה גם ואז תשלום ביטוח יקר יהייה סביר בניכוי הוצאות הטסט
רזיאל , דרום  |  01.03.11
17.
סחתיין!
כל הכבוד! משמח לראות שעדין יש מדינאים שיודעים את מי הם מייצגים ופועלים בהתאם. והדבר הזה הוא מפתח להורדת מחירי הביטוח. עכשיו יהיו יותר אנשים שיעברו לדו"ג כי יהיה להם יותר קל וגם כי מחיר ליטר דלק יכול לממן מדינת עולם שלישי. עליה במספר הרוכבים תאפשר מחאה ציבורית חזקה הרבה יותר. 250 אלף רוכבים יהיו הרבה יותר חזקים ממאה אלף. מחאה ציבורית אחת לגבי מחירי הדלק עבדה אז אין שום סיבה שמחאה חזקה מספיק לגבי מחירי הביטוחים לא תעבוד! כל הכבוד כרמל, ישר כוח. עכשיו תיכנס במחירי הביטוחים כמה שיותר. ברגע שהם ירדו תבוא גם הירידה במחירי הדלק.
אביגל , אשקלון  |  28.02.11
לכל התגובות