אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדינה הגישה נגד כיל תביעת ענק בגובה 291 מיליון דולר צילומים: תומריקו, מאיר אזולאי

המדינה הגישה נגד כיל תביעת ענק בגובה 291 מיליון דולר

התביעה הוגשה במסגרת הבוררות בין כיל והמדינה, שטענה כי בעשור האחרון שילמה לה כיל תמלוגים בחסר על משאבי הטבע שהיא כורה בים המלח; כיל: "אנו בוחנים הגשת תביעה נגדית"

14.03.2011, 21:18 | סיון איזסקו

מדינת ישראל הגישה היום (ב') תביעת ענק נגד חברת מפעלי ים המלח, שבבעלות חברת כיל מקבוצת החברה לישראל שבשליטת סמי ועידן עופר, בסכום כולל של כ-291 מיליון דולר - כך עולה מדיווח מיידי לבורסה ששיגרה הערב כיל. לטענת המדינה, מפעלי ים המלח שילמה בעשור האחרון תמלוגים בחסר בגין משאבי הטבע שהחברה כורה באזור ים המלח.

המדובר במחלוקת ארוכה שקיימת בין המדינה לבין כיל, כאשר כיל טוענת כי שילמה את התמלוגים בהתאם להוראות לזיכיון שקיבלה מהמדינה לכריית מחצבי טבע. לטענת כיל "מדובר בשיטת חישוב שיושמה בעקביות עוד מהימים בהם היתה מפעלי ים המלח חברה ממשלתית והיתה ידועה למדינה ומקובלת עליה".

כיל ציינה בדיווח המיידי לבורסה כי עד כה "בהתבסס, בין היתר, על חוות הדעת המשפטית שבידינו, לא נרשמה הפרשה בדו"חות הכספיים לגבי סכומי תמלוגים שלטענת המדינה שולמו בחסר" וכן ציינה כי החברה "בוחנת את כתב התביעה ושוקלת את דרכיה, לרבות הגשת תביעה נגדית".

המדינה תובעת ממפעלי ים המלח סכום של 265 מיליון דולר בגין תשלום תמלוגים בחסר בשנים 2000 עד 2009, כשהוא נושא ריבית והצמדה, וסכום של 26 מיליון דולר בגין העלאת שיעור התמלוגים החל משנת 2010 ביחס לכמות המכירות השנתית העולה על 3 מיליון טון אשלג, וכן שינוי של שיטת חישוב תשלום תמלוגים בגין מכירה של מגנזיום מתכתי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
משמידים את התיירות בישראל, צריכים לשלם הרבה יותר.
אין במדינה הזאת שום כלום במשאבי טבע, גם אם לפעמים נדבר שכן. מה זה כמה מיליארדים ממשאב מתכלה, כאשר עובדים פה כל כך קשה כדי להשמיד את איזורי תיירות כמו שונית האלמוגים באילת או ים המלח ששרדו מיליארדי שנים עד שממשלת ישראל נתנה אור ירוק להשמיד אותם. פשוט לברוח מפה.
וי  |  14.03.11
לכל התגובות