אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - מוריס לסטר חוזר לבורסה: בוחן את הנפקת כיטוב

בלעדי ל"כלכליסט" - מוריס לסטר חוזר לבורסה: בוחן את הנפקת כיטוב

במקביל מנהל מנכ"ל ביוליין לשעבר מו"מ עם בעלי שלדים בורסאיים לבחינת יציקת הפעילות אליהם

22.03.2011, 07:30 | שניר הנדלר וגולן חזני

יזם הביוטכנולוגיה ומנכ"ל ביוליין לשעבר מוריס לסטר מנסה שוב את מזלו בבורסה בתל אביב, כך נודע ל"כלכליסט". בימים האחרונים נפגש לסטר עם חתמים והוא בוחן אפשרות להנפיק את חברת כיטוב פרמסוטיקלס (kitov pharmaceuticals) שבבעלותו.

במקביל למגעים שמקיים לסטר עם חתמים, נודע ל"כלכליסט" כי לסטר נפגש לאחרונה גם עם כמה בעלי שליטה בשלדים בורסאיים וניהל איתם משא ומתן לבחינת יציקת פעילות כיטוב לאחד מהשלדים.

כיטוב, שנוסדה על ידי לסטר ב־2008, מפתחת תרופה לטיפול בכאב. רוב התרופות הקיימות כיום לטיפול בכאב מעלות את לחץ הדם. לכיתוב יש כעת שני מוצרים שעוברים ניסוי קליני שלב 3 לטיפול בכאב, אך בשונה מהתרופות המסורתיות, הן גם פועלות להורדת לחץ הדם.

לסטר מזוהה עם הקמתן של חברות נוספות בתחום מדעי החיים, בהן XTL, קריקס וניוס טכנולוגיות. בסוף 2009 הודיעה ביוליין על פרישתו מתפקיד המנכ"ל מ"סיבות אישיות", דווקא בתקופה שבה ניהלה החברה משא ומתן למסחור תרופה שנייה שפיתחה לסכיזופרניה.

מאז שעזב את תפקיד המנכ"ל, שימש לסטר כדירקטור ויועץ מיוחד בביוליין לתקופה קצרה. על פי הערכות, הסכם הייעוץ בוטל בעקבות תרעומת שהתעוררה בחברה עקב מכירת מניות ביוליין על ידי לסטר.

יום לאחר שהכריזה ביוליין על עסקת מסחור של תרופת ה־BL-1020 שפיתחה לטיפול בסכיזופרניה עם חברת פיתוח התרופות האמריקאית סייפרס ביוסיינס, זינקה מניית ביוליין ב־30%, אך בסופו של יום התמתנו העליות והמניה נסגרה בעלייה מתונה יותר של 6%. המניה איבדה גובה בעקבות מהלכיו של לסטר, שמכר באותו יום מניות ביוליין ב־6.3 מיליון שקל - כשליש מאחזקותיו בחברה.

בספטמבר 2009 הצליח לסטר גם להרגיז את רשות ני"ע, שעצרה את ההנפקה שתכננה ביוליין בעקבות התבטאותו של לסטר בראיון שהעניק ל"כלכליסט" כי שווי ביוליין יגיע למיליארד דולר.

מאז פרישתו מתפקידיו בביוליין, לסטר התרכז בפיתוח שתי חברות שהיה שותף בהקמתן בעבר - CGM-3, מבית חממת ניות של עופר הייטק, וקליל מדיקל. כעת נראה שבתקופה הקרובה לסטר יתמקד בהפיכתה של כיטוב לחברה ציבורית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות