אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האקזיט שהחמיץ: יבואנית הייסנס תובעת מקריסטל ומשה ממרוד 7.4 מיליון שקל צילום: אבי ולדמן

האקזיט שהחמיץ: יבואנית הייסנס תובעת מקריסטל ומשה ממרוד 7.4 מיליון שקל

לטענת אקזיט אלקטרוניקס, ממרוד הפר את החוזה עמה לאחר שחברת קריסטל שבבעלותו חתמה על הסכם לרכישת 50% מזיכיון יבוא מכשירי הייסנס

27.03.2011, 12:45 | גיל קליאן

גיא אדרי והאחים רן וגל בלינקיס, הבעלים לשעבר של רשת AM:PM, לא מוותרים לקריסטל של משה ממרוד על ה"אקזיט שהחמיץ" – החוזה בין הצדדים לפיו תרכוש קריסטל 50% מזיכיון יבוא מכשירי החשמל והאלקטרוניקה של הייסנס הסינית. הזיכיון נמצא כיום בידיהם של  אדרי ובלינקיס (באמצעות חברת אקזיט אלקטרוניקס), ובתביעה שהגישו היום הם תובעים 7.4 מיליון שקל מקריסטל, עקב הפרת החוזה שלא בתום לב, לטענת החברה.

אקזיט טוענת כי שווי הזיכיון לפי ההסכם שנחתם בין הצדדים עומד על 16.8 מיליון שקל, כאשר התשלום מצד קריסטל הופחת ל-7.8 מיליון שקל מסיבות מס, לפי כתב התביעה. אקזיט טוענת כי תנאי ההסכם היו שקריסטל תשווק את מוצרי האלקטרוניקה של החברה הסינית, במקביל למוצרים שתייצר הייסנס וישווקו בישראל כמוצרים ממותגים תחת קריסטל.

לטענת אקזיט, אחרי חתימת ההסכם הראשוני בין הצדדים, החלו בקריסטל להערים קשיים ודרישות על ביצוע והשלמת העסקה שלא בתום לב. זאת, למרות מספר מהלכים שהיו אמורים לסיע להשלמת העסקה, כמו למשל נסיעה משותפת של אדרי ורעייתו יחד עם ממרוד ורעייתו לסין, על מנת להיפגש עם הנהלת הייסנס. כמו כן טוענת אקזיט, כי לאורך כל התקופה דירבן ממרוד את החברה להיערך לתחילת הפעילות, מה שגרם לחברה להזמין מלאים נוספים מסין.

לבסוף החליטה קריסטל לסגת מהעסקה, לטענת אקזיט תוך הפרת חוזה בין הצדדים, כאשר באקזיט מצטטים פרסומים לפיהם ממרוד טען כי היציאה מהעסקה נעשתה עקב החלטה לסגת משוק האלקטרוניקה.

כמו כן, באקזיט טוענים כי זנחו מגעים עם חברות אחרות שהתקיימו לפני חתימת ההסכם עם ממרוד – מה שהסב לחברה נזקים נוספים.

דוברת קריסטל מסרה: "החברה פעלה ופועלת לאורך כל הדרך ללא דופי. טרם התקבלה התביעה במשרדי החברה. לכשתתקבל נלמד אותה ונתייחס בהתאם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות