אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוד אפל שוב הצליח לדחות את החזר החוב לגולדפרב צילום: יריב כץ

דוד אפל שוב הצליח לדחות את החזר החוב לגולדפרב

כבר שנתיים מנסה משרד גולדפרב לגבות שכר טרחה מאיש העסקים דודי אפל, ולא מצליח. אפל היה אמור להתייצב היום מול השופטת ורדה אלשיך, כדי להכריע בשאלה אם לפתוח בהליכי כינוס, אך הדבר נמנע לבסוף בהסכם פשרה נוסף בין הצדדים

28.03.2011, 09:06 | מארק שון

משרד עורכי הדין גולדפרב מנסה כבר שנתיים לגבות שכר טרחה בגובה של כ־1.9 מיליון שקל מאיש העסקים דוד אפל - אך בהצלחה חלקית בלבד. בסוף השבוע שעבר חתמו הצדדים על הסכם פשרה נוסף, שימנע בינתיים את הדיון בבקשה לאשר צו לכינוס נכסים ופשיטת רגל של אפל. הדיון היה אמור להתקיים היום אצל שופטת בית משפט המחוזי בתל אביב ורדה אלשיך.

אפל צבר את החוב לגולדפרב בעקבות הייצוג של עו"ד אילן סופר ועו"ד שוקי חורש בתיק השוחד שנוהל נגד אפל: באפריל 2010 הורשע אפל בעבירת שוחד שניתן לצורך קידום פרויקטי נדל"ן שבהם היה מעורב. על פי הכרעת הדין, אפל שיחד את ראש עיריית לוד לשעבר בני רגב, ראש מועצת גבעת שמואל לשעבר זמיר בן ארי, ועודד טל, שמילא תפקיד בכיר במינהל מקרקעי ישראל.

סופר ייצג את אפל כשהיה שותף במשרד ש. הורוביץ. בסוף 2008 עבר סופר למשרד גולדפרב, ולאחר מכן התפטר מהייצוג בתיק. ביוני 2009 הגיש משרד גולדפרב תביעת שכר טרחה, לאחר שאפל לא שילם 1.5 מיליון שקל עבור ייצוגו על ידי סופר. בעקבות התביעה הגיעו הצדדים להסכם הפשרה הראשון, שבמסגרתו נקבע כי אפל ישלם את הסכום עד פברואר 2010.

עוד הסכם ועוד הסכם

 

חודש לאחר שאפל היה אמור לקבל את שכר הטרחה, במרץ 2010, הגיש משרד גולדפרב בקשה לפשיטת רגל של אפל בעקבות אי־התשלום. שבועות ספורים לאחר מכן הורשע אפל בתיק השוחד.

בהתנגדות לפשיטת הרגל טען אפל כי כאשר החל סופר לייצג אותו, הוא היה שותף במשרד ש. הורוביץ, ולאחר שהחליט להצטרף לגולדפרב בתחילת 2008, לא ניתן היה להחליפו בגלל מומחיותו בתיק. בהתנגדותו לפשיטת הרגל כתב אפל: "השירותים של משרד גולדפרב נכפו עליי לאחר ששילמתי למשרדו של סופר (ש. הורוביץ - מ"ש) כמה מיליוני שקלים". אפל טען כי החלטת סופר לעבור משרד נעשתה בשלב קריטי במסגרת ההליך הפלילי - לאחר שכבר נשמעו 100 עדי תביעה.

בעקבות פתיחת ההליכים חתמו הצדדים ביוני האחרון על פשרה נוספת, שבמסגרתה התחייב אפל לשלם את שכר הטרחה. בשלב זה הגיע שכר הטרחה לסכום של 1.8 מיליון שקל, מהם התחייב אפל לשלם 1.65 מיליון שקל עד סוף 2010.

אך גם בסיכומים אלו לא הצליח אפל לעמוד. בתחילת נובמבר חתמו הצדדים על פשרה שלישית במספר. ההסכם החדש קבע כי אפל מתחיייב לשלם מיידית 300 אלף שקל, ועוד 300 אלף שקל עד סוף 2010. את יתרת הסכום, יותר ממיליון שקל, היה אמור אפל לשלם עד לסוף פברואר 2011.

אפל מאשר גם במסגרת ההסכם הזה כי אם יפר את ההסכם, משרד גולדפרב יהיה רשאי לפעול נגדו בהליכי פשיטת רגל. אפל אף חתם על כתב התחייבות בלתי חוזרת, כי אם יפר את ההתחייבות לתשלום יינתן נגדו צו כינוס נכסים בפשיטת רגל, ועו"ד ישראל שפלר ימונה למנהל המיוחד על נכסיו. למעשה, ההסכמה של משרד גולדפרב לתת לאפל ארכה נוספת היתה מבוססת על הסכמתו של אפל כי במקרה של הפרת ההסכם יינתן נגדו צו כינוס נכסים.

צ'ק בלי כיסוי

בשבוע שעבר הגיש משרד גולדפרב באמצעות שפלר בקשה נוספת לכינוס נכסים של אפל. בבקשה נכתב כי אפל הפר את הסכם הפשרה, לאחר שלצ'ק שנתן בסכום של 300 אלף שקל לא היה כיסוי מספיק.

כאמור, הדיון היה אמור להיות היום, אך גם הפעם הצליח אפל לשכנע את משרד גולדפרב שברצונו לשלם. בסוף השבוע מסרו הצדדים הודעה משותפת בדבר ההסכמות שאליהן הגיעו מחוץ לכותלי בית המשפט, ורצון למחוק את הבקשה למתן צו כינוס והכרזתו של אפל כפושט רגל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות