אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מועצת הנפט אישרה העברת זכויות ברישיונות הגז של ישראמקו

מועצת הנפט אישרה העברת זכויות ברישיונות הגז של ישראמקו

בתוך כך חברת פלאג'יק, שביקשה להעביר זכויות למספר גורמים, לא קיבלה אישור, וממשרד התשתיות נמסר ש"לא היה ניתן לאשר את הבקשה על בסיס החומר שהוגש"

13.04.2011, 22:52 | ליאור גוטמן

מועצת הנפט במשרד התשתיות הלאומיות הודיעה היום (ד') על מספר אישורים בתחום חלוקת רישיונות החיפוש לגז ונפט. האישורים ניתנו לאחר שמועצת הנפט בחנה בקשות שונות שהועברו לה עד מרץ האחרון. על פי החלטת המועצה, חברת ציון אויל אמד גז קיבלה אישור מחודש לרישיון "יששכר – זבולון", שפג במקור בפברואר 2010. הרישיון חודש לשלוש שנים. בנוסף, חברת ישראמקו קיבלה אישור לרישיונות חדשים בפרוספקט "דניאל".

לדברי משרד התשתיות ישראמקו החזיקה בהיתר מוקדם שתוקפו פג בחודש ספטמבר 2010. הבקשה לרישיונות חדשים אושרה – ושני הרישיונות המבוקשים יוענקו לתקופה של 36 חודש. האחזקות ברישיונות יהיו ישראמקו 59%; ATP האמריקאית (35%); GAS CORPORATION ATP - 5% וחנ"ל 1%.

בנוגע לרישיון "שמשון", לגביו דיווחה ישראמקו על אפשרות להימצאות גז בהיקף של עד כ-70 BCM (מיליארד מ"ק), הועברו זכויות לחברת ATP, כך שחלוקת הזכויות החדשה תהיה 39%; ATP 35%; חנ"ל שותפות מוגבלת 10% ; נפטא 10% ; GAS CORPORATION ATP 5% וחנ"ל 1%.

חברת פלאג'יק, שביקשה להעביר זכויות למספר גורמים, לא קיבלה אישור, וממשרד התשתיות נמסר ש"לא היה ניתן לאשר את הבקשה על בסיס החומר שהוגש, על כן הוחלט להעניק לחב' פלג'יק אורכה בת 30 יום (מיום מסירת ההודעה) לתיקון בקשתה, לאחר מכן יובא הנושא לדיון נוסף במועצה". האישור של פלאג'יק כולל בין השאר העברת זכויות לבני שטיינמץ.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות