אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט: מכרנו 350 מיליון רשיונות לחלונות 7 מאז השקתה צילום מסך

מיקרוסופט: מכרנו 350 מיליון רשיונות לחלונות 7 מאז השקתה

בענקית התוכנה מדווחים כי מערכת ההפעלה הצליחה לחדור למגזר העסקי, בניגוד לוויסטה. עם זאת, רוב העולם עדיין משתמש בחלונות XP

26.04.2011, 15:45 | יוסי גורביץ
מאז צאתה של מערכת ההפעלה חלונות 7 לשוק, לפני כ-18 חודשים, נמכרו 350 מיליון רשיונות שלה - כך הודיעה מיקרוסופט השבוע. בחברה רואים בכך הצלחה משמעותית, שכן במהלך התקופה הזו הצליחה מערכת ההפעלה החדשה לזכות בנתח שוק עולמי של 24%.

עם זאת, חלונות 7 עדיין מתקשה להתמודד מול XP הוותיקה, שתחגוג באוקטובר הקרוב עשור לקיומה: אף על פי שנתח השוק של חלונות 7 בארה"ב גדול יותר, נתח השוק העולמי של XP עומד על 54%.

במיקרוסופט מרוצים יותר, סביר להניח, מההשוואה למכירות מערכת ההפעלה ויסטה: זו מכרה רק 330 מיליון עותקים בשנתיים, ורוב העסקים סירבו לשדרג אליה מחלונות XP. חלונות 7, מצד שני, נהנית מהצלחה רבה יותר בקרב הקהילה העסקית: בהודעתה ציטטה מיקרוסופט את נתוני חברת המעקב IDC, שמהם עולה כי 90% מהתאגידים נמצאים בדרך לאימוץ הגרסה המעודכנת של מערכת ההפעלה.

במיקרוסופט אמרו כי להערכתם, תאגידים שיעברו לחלונות 7 יחסכו עד כ-140 דולר למחשב. למעבר לגרסה זו צפויה להיות השלכה חיובית נוספת: ירידה חדה בשימוש בדפדפן המיושן אינטרנט אקספלורר 6, שבענקית התוכנה מנסים זה שנים לשכנע את הציבור להפסיק לגלוש דרכו.

לפני כחצי שנה הודיעה מיקרוסופט שחלונות 7 מותקנת על 93% מהמחשבים החדשים, אך נתונים אחרים מראים שעד אותה תקופה רק 20% מהמשתמשים הפרטיים - להבדיל ממשתמשים תאגידיים - בחרו לשדרג מחלונות XP לחלונות 7, ועיקר הגדילה של חלונות 7 באה על חשבון ויסטה.

עם זאת אתר ארס טכניקה מעריך שאם המגמה הנוכחית תמשך, נתח השוק של חלונות 7 יעבור את XP בתוך שנה עד 15 חודשים. בתקופה זו כבר צפוי למיקרוסופט אתגר חדש - לשכנע את הצרכנים לעבור למערכת ההפעלה שאמורה לצאת אז, חלונות 8.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות