אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד האוצר האמריקאי: אין צורך להעביר המרות מט"ח דרך המסלקות צילום: shutterstock

משרד האוצר האמריקאי: אין צורך להעביר המרות מט"ח דרך המסלקות

בכך פוטר המשרד את ההמרות מהכללים המחמירים שהוטלו על שוק הנגזרים; מדובר בניצחון של קהילת העסקים בארה"ב

30.04.2011, 10:12 | סוכנויות הידיעות

ניצחון לקהילת העסקים האמריקאית: משרד האוצר החליט לפטור המרות במסחר במט"ח מהכללים המחמירים החדשים שהוטלו על שוק הנגזרים.

משרד האוצר מסר כי אין צורך להעביר את המוצרים הפיננסיים הללו למסלקות, מכיוון שהנהלים הקיימים בשוק המט"ח מרסנים את הסיכונים ומבטיחים יציבות. עם זאת, כל הפרעה לשוק הזה "עשויה להיות בעלת השלכות כלכליות שליליות", נמסר ממשרד האוצר.

קהילת העסקים בארצות הברית שיבחה את ההחלטה ומסרה כי נראה שהממשל הכיר בכך שהמוצרים הללו לא מהווים סיכון למערכת הפיננסית. המרות במסחר במט"ח מהוות כ-5% משוק הנגזרים ששוויו 600 טריליון דולר, ונמצאות בשימוש חברות רבות, על מנת לקבע מחירים כאמצעי זהירות נגד שינויים בשערי החליפין.

חברות, בנקים גדולים ותעשיית האג"ח הפעילו לובי נרחב בממשל אובמה על מנת לפטור את הכלים הפיננסיים מהחוקים החדשים. לטענתם, הדרישות המחייבות שימוש במסלקה יגבירו את העלויות ואינן נחוצות בהתחשב בכך שרוב החוזים תקפים לשבוע בלבד.

במסגרת הרפורמה הפיננסית של דוד-פרנק שנכנסה לתוקף בשנה שעברה, ניתנה למשרד האוצר הסמכות לקבוע האם תת הקבוצה הצרה של נגזרי המסחר במט"ח צריכה להיכלל ברגולציה הקפדנית. שאר שוק הנגזרים ימשיך ברפורמה, שמטרתה להפחית את הסיכון לחדלות פירעון, ולמנוע מחנק אשראי דומה לזה שהוביל למשבר הכלכלי האחרון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות