אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 5 מטבחים לא צנועים

5 מטבחים לא צנועים

שילוב של בטון ונירוסטה, טקסטורות עץ ועור - מטבחי הקוריאן הלבנים המתמזגים עם הקירות שסביבם מפנים מקום למטבחים נועזים וכהים יותר, אך עדיין לא חושפים ידיות

01.05.2011, 10:43 | דקל גודוביץ

מגמת הצנע שאפיינה את עיצוב המטבחים הביתיים בשנים האחרונות - מטבחים לבנים מקוריאן בקווים ישרים ונקיים, המתמזגים ונעלמים בקירות הלבנים שסביבם - מגיעה לקצה. את המגמה הזאת מחליפים מטבחים עם נוכחות בולטת של חומרים וצבעים כמו עור, עץ כהה, נירוסטה ובטון. בהתאם, גם חברות המטבחים עוברות מהפכה, ואולמות התצוגה משתדרגים, במטרה למשוך את תשומת לב הקונים. "כלכליסט" מציג מטבחים חדשים במתחמים מעוצבים לא פחות.

Toncelli

במותג האיטלקי טונצ'לי עברו לפני כשנתיים לעיצוב עכשווי יותר, שהוביל לחידוש אולם התצוגה הוותיק הקיים מעל 12 שנה ביד אליהו. בלי ספק, במותג טונצ'לי מציגים את המטבח הכי מושקע; מטבח המשלב חומרים עכשוויים בטכנולוגיה מתקדמת לצד עיבוד מסורתי־אמנותי־ידני. יציקת בטון דוקטל דק ומבריק משמשת למשטח האי המרכזי ולחיפוי דלתות הארונות באי, ואפילו ל"צוקל", בסיס הארון, כדי שלא ייפגע ממים, נעליים או חומרי ניקוי. ארונות האחסון שלאורך האי עשויים מפורניר מחורץ במסור ידני, ואילו הארונות הלבנים, שבהם חבוי גם מקרר אינטגרלי, מרופדים בעור קויו לבן עמיד למים שנתפר לעץ בחוט בולט, גם הוא בלבן. גם ידיות העץ בארון הזה בולטות בדוגמת נחש אמנותי, בניגוד לדלתות האחרות שנפתחות על ידי חיתוך אלכסוני מוסתר.

הדלתות עצמן נפתחות ב־90 מעלות ואז נעלמות לתוך מגרעת בארון כדי שלא יתפסו מקום בחלל כשהן פתוחות. כמו הדלתות גם כל מכשירי החשמל חבויים בארונות, וקולט האדים נשלף רק בעת הצורך ממישור משטח העבודה באי. שיאו של המטבח הוא ארון יינות שמתומחר כמו המטבח כולו, וכולל אבזור מלא של מקרר יין, מקום ל־42 בקבוקים בשכיבה, כוסות, ציוד מלא למזיגה ולפתיחה של יינות וחיפוי מלא מעור ועץ. החזית עשויה מפיסות פורניר מודבקות בעבודת אמנות ידנית לפי תמונה בהזמנה אישית של הלקוח. את יתר החומרים – העור, העץ ואפילו הבטון – אפשר להזמין בקשת גוונים רחבה.

פרטים: המטבח (ללא ארון היינות): 500 אלף שקל; ארון היינות: 500 אלף שקל. נירים 3 תל אביב.

טונצ טונצ'לי. מחיר: 500 אלף שקל | צילום: אוראל כהן טונצ

Binova

חנות קליין'ס ביפו הושקה בינואר 2011 ויש בה מתחם עיצוב שלם לבית המתפרש על פני 1,000 מ"ר בשתי קומות. במקום מוצג מטבח חדשני של חברת בינובה האיטלקית, שנקרא Curtains או Modus Signature. שמו העברי, וילונות, נובע מהתפיסה הייחודית שלקחה את המקרר ואת התנור שמוסתרים מאחורי ארונות קיר, והפכה אותם לאלמנט צר וארוך שגובהו משתנה לפי בחירת הלקוח (עד 2.65 מטר). שני האלמנטים צמודים לקיר המטבח מול אי העבודה הראשי. ייחודו של האי הוא מחיצה בגובה 1.40 מטר, שמסתירה את הכנת האוכל אבל שומרת על קשר עין עם הסלון. גב המחיצה משמש מצדו האחד למדפי המטבח ומצדו השני למדפי הסלון, לספרים ולחפצים.

אזור העבודה המיוחד אינו סימטרי וישר כמקובל, אלא כולל משטח עבודה מדורג. גובה הכיור והמשטח, העשויים מיחידה אחת של נירוסטה, הוא 90 ס"מ כמקובל. המשטח הנמוך (75 ס"מ) עשוי מעץ אלון אפור כהה כמו כל המטבח, ואפשר להשתמש בו כמשטח להכנת אוכל או כשולחן נוסף. כיוון שהחברה היא יצרנית ברזים, ברזי הכיור והגז שלצדו תואמים. דלתות הארונות נפתחות במגרעת מובנית ונסתרת.

פרטים: 500 אלף שקל. מרזוק ועזר 11 תל אביב.

Binova. מחיר: 500 אלף שקל Binova. מחיר: 500 אלף שקל Binova. מחיר: 500 אלף שקל

 

האקר

אולם התצוגה של חברת Hacker מכפיל בימים אלה את גודלו ל־450 מ"ר, והם ייפתחו במלואם בעוד חודשיים. בחלק שכבר שופץ, מוצג Emotion, מטבח עם דלתות מעוגלות המצביע על יכולת הביצוע של החברה הגרמנית לצד החדשנות שלה. יכולותיה של החברה מתבטאות גם בגרסת Nova מסדרת Emotion, שבה המשטח העליון זז ומכסה את הכיור או הכיריים, אם רוצים להסתיר אזור פחות נקי. מפני שהמטבח מעוגל אפשר למקמו במרכז חלל גדול וזורם. כמו כן, אפשר לעבוד כמעט בכל נקודה סביבו, ואף לשבת לצדו על דלפק הקוריאן הלבן. בגלל הקו המעוגל בחרו בחברה ללכת על קווים אנכיים בחלוקה לארונות ברוחב 60 ס"מ, ובגב הדלפק יצרו מגירות אנכיות. רמת הגימור הגבוהה מתבטאת גם במשטח העבודה העשוי מנירוסטה עם מדרגה קטנה לכיור. ידיות הפתיחה לארונות הן בחלק העליון, מתחת למשטח העבודה. גם הידיות משתלבות באלגנטיות במשטח העשטי נירוסטה, והן אינן נראות כמעט, אבל עדיין נוחות לשימוש.

פרטים: מטבח בגודל 4X5 מטר: כ־250 אלף שקל. מדינת היהודים 60 הרצליה פיתוח.

האקר. מחיר: כ-250 אלף שקל האקר. מחיר: כ-250 אלף שקל האקר. מחיר: כ-250 אלף שקל

 

הייטאצ'

בהשקעה של 2 מיליון שקל עברה הייטאצ' למשכן חדש בקומה תשיעית במגדל משרדים. המטבח של החברה הישראלית שונה מהמגמה של דלתות ומשטחים דקים עד כדי נייר, שרווחה בשנים האחרונות. במטבח, ששמו ארכיטקטוני, דלתות בעובי תשעה ס"מ, והוא מזכיר בגושניות שלו בניינים. בניגוד למטבחים אחרים של החברה אין בו דגש רב על פרטים. חזית העץ האחידה נראית פשוטה מאוד, אבל טומנת פיתוח מיוחד: דלתות המטבח ומשטח העבודה עשויים מפורניר אגוז אפריקאי שנראה כחתיכת עץ מלא אחת, בזכות טכניקת צביעה מיוחדת ושימון העץ לשמירת גווניו הטבעיים. הצורה הכללית של היחידה היא גשר, והיא מרשימה אבל נדרש סולם כדי להגיע לארונות העליונים הגבוהים שנפתחים בנגיעה. מעל משטח העבודה מכוסה הקיר במראה גדולה, ומי שעובד לא מביט על קיר אטום. כדי לא להתחרות בגון העץ בארונות האחסון מציעים בהייטאצ' לשלב אי נירוסטה של חברת לה־קורנו הצרפתית ובו ממוקמים כיריים ותנור. כמו כן הם ממליצים למקם על קיר שלישי מקרר בעל דלתות שקופות.

פרטים: מטבח: מ־350 אלף שקל; אי של חברת לה־קורנו: 150 אלף שקל. ביזנס פארק, מדינת היהודים 89 בניין E קומה 9 הרצליה פיתוח.

הייטאצ הייטאצ'. מחיר: מ-350 אלף שקל הייטאצ

רגבה ואבן קיסר

 

חנות הקונספט של רשת מטבחי רגבה נפתחה החודש בהשקעה של 5 מיליון שקל, בחלל שהיה ממגורת חיטה בצורת פירמידה מבטון שגובהו 15.5 מ', בשטח של כ־500 מ"ר. בחנות מוצג מטבח שנעשה בשיתוף פעולה עם אבן קיסר. המטבח עשוי כולו משיש אבן קיסר, לא רק משטח העבודה כמקובל, אלא גם ציפוי דלתות הארונות שיכולות לראשונה להיות מותאמות לחלוטין למשטח, לשם קבלת מראה אחיד. ידיות הפתיחה משולבות כמגרעת בשיש ואינן מפריעות למראה האחיד והחלק.

פרטים: קולקציית Supremo מגיעה במגוון גוונים וטקסטורות. מחיר: מ־60 אלף שקל. מתחם הממגורות, הלח"י 24 בני ברק.

רגבה ואבן קיסר. מחיר: מ-60 אלף שקל רגבה ואבן קיסר. מחיר: מ-60 אלף שקל רגבה ואבן קיסר. מחיר: מ-60 אלף שקל

תגיות