אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוגש כתב אישום בפרשת אלספק: קנו לפני שהמניה עלתה ב-49% צילום: shutterstock

הוגש כתב אישום בפרשת אלספק: קנו לפני שהמניה עלתה ב-49%

לפי כתב האישום, רכשו שלושה מעובדי החברה ושלושה בני משפחה של אחד העובדים מניות של אלספק ערב חתימת עסקה בשווי 6 מיליון יורו במטרה להרוויח מעליית שערן

04.05.2011, 12:03 | איתי הר אור

פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) הגישה היום (ד') למחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בת"א כתב אישום נגד שלושה עובדים של חברת אלספק הנדסה בע"מ ונגד שלושה בני משפחה של אחד מהעובדים, בגין עבירות מידע פנים.

על פי כתב האישום, הנאשמים ניצלו מידע פנים של חברת אלספק שהגיע לידיהם לפיו בתחילת אפריל 2009 עמדה החברה בפני חתימה על עסקה עם חברות בספרד בשווי של למעלה מ-6 מיליון יורו. הנאשמים רכשו מניות של חברת אלספק במטרה להרוויח מעליית שער המניה אחרי פרסום המידע.

כתב האישום מייחס לאפרים קדץ, סמנכ"ל שיווק ומכירות באלספק, שימוש במידע פנים כאיש פנים על דרך של מתן הוראות רכישה ורכישה בפועל של מניות בשווי של כ-69 אלף שקל. בנוסף, על פי כתב האישום העביר קדץ את מידע הפנים למכר שעשה אף הוא שימוש במידע הפנים.

לאייל עדן, מנהל מחלקת הנדסה באלספק, מייחס כתב האישום שימוש במידע פנים כאיש פנים על דרך של מתן 26 הוראות רכישה ורכישה בפועל של מניות בשווי של כ-140 אלף שקל. בנוסף, על פי כתב האישום מסר עדן את מידע הפנים לאמו, אחותו, אחיו, חמו ומכר נוסף - שעשו כולם גם כן שימוש במידע הפנים.

לקרן עטיה סיני וליניב עטיה, אחותו ואחיו של אייל עדן, מייחס כתב האישום שימוש במידע פנים כאיש פנים על דרך של מתן הוראות רכישה ורכישה בפועל של מניות בשווי של כ-20 אלף שקל כל אחד.

לחווה עטיה, אמו של אייל עדן, מייחס כתב האישום שימוש במידע פנים כאיש פנים על דרך של מתן הוראות רכישה ורכישה בפועל של מניות בשווי של כ-25 אלף שקל. בנוסף, על פי כתב האישום מסרה חווה את מידע הפנים לאחיה, שעשה אף הוא שימוש במידע הפנים.

לנחום גרטנר, מנהל רכש באלספק, מייחס כתב האישום שימוש במידע פנים על דרך של מתן הוראות רכישה ורכישה בפועל של כ-30 אלף שקל.

כתב האישום הוגש על ידי עו"ד יעל ענתות ממחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) ונחקר על ידי מחלקת חקירות ברשות ניירות ערך.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות