אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיים שני: "משרד האוצר מתנגד למתן סובסידיות לרכישת דירות" צילום: אלכס קולומויסקי

חיים שני: "משרד האוצר מתנגד למתן סובסידיות לרכישת דירות"

מנכ"ל משרד האוצר הסביר כי הסבסוד ישיג בדיוק את המטרה ההפוכה לשמו הוא ניתן. שני נתמך במחקר שערכו כלכלני המשרד לפיו הריבית הנמוכה היא הגורם העיקרי לעליית מחירי הדירות

15.05.2011, 11:01 | שהם לוי

"משרד האוצר מתנגד להצעות למתן סובסידיות לרכישת דירות", כך אמר הבוקר חיים שני, מנכ"ל משרד האוצר במהלך כנס של בית ההשקעות אופנהיימר. שני נימק את התנגדות האוצר במחקר שערכו כלכלני המשרד ופרטיו נחשפו לראשונה הבוקר - לפיו לריבית הנמוכה משקל של 35% בהסבר לעליית מחירי הדירות, כ-20% מיוחסים לגידול בהכנסה הפנויה.

לטענת שני הסובסידיות לרכישות דירות ישיגו בדיוק את המטרה ההפוכה לשמן הם ניתנו.

מנכ"ל משרד האוצר דיבר על התוכנית הממשלתית לכלכלת ישראל: "המספרים נראים ברגע זה בסדר. הצגנו את תחזיות הצמיחה עבור המשק לפני שנה. התחזיות מדברות על צמיחה של 3.8% ב-2011, הנחנו שהאבטלה תעמוד על כ-6%. בהנהלת משרד האוצר אנחנו פחות מסתכלים על המספרים אלא על הדברים שצריך לעשות כדי שבשנים הבאות מדינת ישראל תתקדם בתחום הכלכליים והחברתיים".

שני הוסיף כי "אנחנו נמצאם היום בסביבה גלובלית שעד לפני שנתיים נהנתה מצמיחה בכל העולם. מדינות מנסות למצב את עצמן מחדש כדי להיות במצב תחרותי יותר טוב מאחרים. ראינו שבתחומים מסוימים מדינת ישראל נמצאת במצב תחרותי טוב. הגדרנו תחת סעיף התחרותיות של מדינת ישראל שלושה סעיפים: הראשון – התעשייה עתירת הידע – הייטק, השני – ההשכלה הגבוהה, השלישי – התעשייה המייצאת". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
הסיבסוד יצור אותו אפקט של ריבית נמוכה
אם הוא יהיה "שיוויוני" ולא רק סיבסוד לאוכלוסיה מסויימת. לכולם יהיה יותר כסף פנוי, והוא פשוט יעבור ישירות לקבלן. המחירים יעלו בגובה הסיבסוד. כל ילד כבר יודע: 1. להטיס את הריבית כלפי מעלה. 2. להכריח את הקבלנים לבנות על אדמות שברשותם (ולסיים תוך X חודשים) 3. פתרון יותר הוגן ממס נוסף על בעלי דירה שנייה הוא להקשיח את תנאי המשכנתאות לרוכשי דירה שנייה (לדרוש 90% הון עצמי). לפחות לזמן קצר, כדי לאפשר לחסרי הדירה לנצל את קריסת המחירים.
חסר בית  |  16.05.11
3.
במקום לשחרר אדמות לבנייה הולכים על דבר שיביא אסון כמו
ההצעה להטיל מס על דירות להשקעה .יהיה תוהו ובוהו והמדינה תכנס לסחרור. אל תתנו משכנתא לדירה 2 אבל להוריד מחירים בצורה דרסטית יוביל לאסון האוצר מאבד עשתונות ומנסה לרצות את עובדיה וישי ויעשה הכול כדי לשמור על כסאם
רחל , ראשלצ  |  15.05.11