אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על הדרך: חידושי בידור ובטיחות לרכב

על הדרך: חידושי בידור ובטיחות לרכב

הדרך לעבודה או לחופשה יכולה להיות בטוחה ומהנה יותר. כלכליסט מציג את תוכנות הניווט ומערכות הבידור החדשות לצד אביזרים קטנים ומתוחכמים

16.05.2011, 11:08 | זיו קיטרו

אנחנו מבלים שעות על גבי שעות במכונית, באוטובוס וברכבת. את הזמן המבוזבז בדרך ליעד אפשר לצמצם, וגם אם לא - להפוך לחווייתי ויעיל, לנהג וגם לנוסעים שאיתו.

 

מערכת קומודו. פיתוח ישראלי שמשלב בין מערכת שיחות, ניווט ובידור בכלי הרכב. המערכת כוללת מסך מגע 4.3 אינץ', גישה לאינטרנט מהיר דרך מודם סלולרי (שחברת סלקום מפעילה עם חבילה בלי הגבלת נפח), מצלמה אחורית לנסיעה בטוחה יותר לאחור, מגבר GPS, מתקן בלוטות' להתחברות לסלולרי וכמובן מיקרופון כדי שיהיה אפשר לשוחח עם אנשים. הניווט נעשה דרך תוכנה מבית iGO, ומשתלב עם כמה אפליקציות מובנות המציעות מסלולים חסכוניים, דו"ח נסיעות ועוד. מערכת הבידור כוללת גישה לעשרות תחנות רדיו וטלוויזיה מקוונות המחולקות לפי נושאים. המערכת לא מאפשרת משלוח SMS או צפייה בתוכניות על המסך בזמן הנהיגה.

פרטים: 109 שקל ל־36 חודשים, כולל חבילת גלישה בלי הגבלה; שירותי תוכן (בלי מוזיקה): 20 שקל לחודש; מוזיקה: 14.90 שקל לחודש. התקנה: 300 שקל, חנויות סלקום.

מערכת משולבת קומנדו מערכת משולבת קומנדו מערכת משולבת קומנדו

Mobileye. מערכת נוספת שמקורה בפיתוח ישראלי מתרכזת בביטחון הנהג והנוסעים. המערכת בנויה ממצלמה המותקנת על השמשה הקדמית של כלי הרכב וסורקת את הכביש, ובגבה מסך המופנה אל הנהג.

ברגע שהמערכת מזהה סכנה אפשרית היא מתריעה בצורה קולית. כמו כן, צלמית צבעונית מופיעה ומסמלת את סוג הסכנה הקרבה, כמו סטייה מהנתיב והתנגשות (קדמית ואחורית) בהולכי רגל או בכלי רכב.

פרטים: מחיר 5,500 שקל, כולל התקנה, מתקיני מערכות כלי הרכב.

 

 

מערכת התראה Mobileye מערכת התראה Mobileye מערכת התראה Mobileye

 

מערכת GPS S501 של חברת MIO. מסך 4.7 אינץ', עם זיכרון פנימי בנפח GB2 ושקע הרחבה Micro SD עם תמיכה עד 8 ג'יגה. כולל ערכה מלאה לרכב, כבל סנכרון למחשב ואנטנת לוויינים מתקדמת בטכנולוגיה הייחודית SIRF Instant Fix, המאפשרת קליטת לוויינים מדויקת גם במקומות קשים. המכשיר משלב לתוך תוכנת הניווט שירות דיווחי תנועה בזמן אמת. המערכת של MIO פועלת בדומה לאפליקציית Waze, דואגת לזהות היכן יש עומסי תנועה ולכוון את הנהג בדרכים עקיפות, ומיועדת לקהל הרחב שאינו משתמש בסלולריים חכמים. המידע המגיע למערכת מקורו במע"צ ובתחנות הרדיו, בשילוב אנשי שטח הממפים את המצב בדרכים. השירות מאפשר לקבל נתונים כמו מרחק וזמן העיכוב. פרטים: 749 שקל, כולל מפות של מדינות מערב אירופה במתנה, רשתות החשמל, רשת ביג בוקס.

מערכת GPS S501 של Mio מערכת GPS S501 של Mio מערכת GPS S501 של Mio

Parrot Minikit Smart. דיבורית נוחה ובעלת זרוע שאליה מתחבר כל סמארטפון. כמו כל דיבורית, גם זו מאפשרת קבלת שיחות, ניתוק ומענה ידני. בנוסף לכך היא מסתנכרנת עם זיכרון המכשיר ומאפשרת שימוש בחיוג קולי שלא דרך המכשיר הסלולרי. אורך חיי הסוללה כעשר שעות שימוש, והיא נטענת דרך כניסת USB.

פרטים: 499 שקל, רשת באג.

דיבורית Parrot Minikit Smart דיבורית Parrot Minikit Smart דיבורית Parrot Minikit Smart

מכשירי קשר של Binatone. נסיעה הכרוכה ביותר מכלי רכב אחד מאפשרת תקשורת באמצעות טלפון נייד, אבל באזורים שבהם אין קליטה, כדאי להתאבזר במכשירי קשר. הטכנולוגיה, המוכרת זה 50 שנה, מתחדשת ומאפשרת תקשורת בטווח של חמישה קילומטרים. לכל מכשיר תצוגה מוארת, בקרה לעצמת קול, שמונה ערוצים ו־88 ערוצי משנה. למכשירי הקשר סוללה נטענת (בחשמל בלבד) שמאפשרת שימוש של שש שעות.

פרטים: 229 שקל לזוג מכשירים, חנויות המטיילים והתקשורת.

מכשירי קשר של Binatone מכשירי קשר של Binatone מכשירי קשר של Binatone

מערכת מולטימדיה למכוניות. טלוויזיה דיגיטלית ניידת בעלת מסך בגודל 7 אינץ', המתחברת למושב הקדמי, לרווחת הנוסעים מאחור. למסך אפשר לחבר דיסק USB כדי לצפות בסרטים במגוון פורמטים. כמו כן, המערכת משלבת מקלט DVB-T המשמש לקליטת ערוצי הטלוויזיה הדיגיטליים של עידן פלוס. המסך מתחבר לשקע החשמל במכונית ולשקע חשמל רגיל, ולכן אפשר לצפות בו גם בבית.

פרטים: 699 שקל, אופיס דיפו.

Sony PSP 3004. קונסולת המשחק הניידת של סוני מספקת לילדים מערכת בידור שלמה: משחקים, נגן סרטים ומוזיקה. למכשיר מסך LCD עם מערכת למניעת השתקפויות, בפורמט תצוגה רחבה (16:9) בגודל 4.3 אינץ' ורזולוציה של 480x272 פיקסל. למכשיר מיקרופון מובנה, כניסה לאוזניות, חיבור לרשת באמצעות אינטרנט אלחוטי וכניסות כרטיסי זיכרון ו־USB.

פרטים: 999 שקל, כולל שני משחקים חינם (Tekken ,God Of War), ביג בוקס.

קונסולת משחק Sony PSP 3004 קונסולת משחק Sony PSP 3004 קונסולת משחק Sony PSP 3004

מראה אלקטרונית לרכב לשעשוע פעוטות של טומי טיפי. את המראה מתקינים על המושב האחורי כך שתפנה אל הילד, בעוד הנהג או הנוסע שלצדו אוחזים בשלט רחוק. השלט מאפשר להפעיל שבע מנגינות שונות, וכן להדליק ולכבות את האורות. אף על פי שהמראה נראית רגילה לחלוטין, כאשר המוזיקה מופעלת מופיעות דמויות ונעלמות, בהתאם למקצב.

פרטים: 199 שקל, שילב.

מראה אלקטרונית של טומי טיפי מראה אלקטרונית של טומי טיפי מראה אלקטרונית של טומי טיפי

נרתיק אחיזה לאייפד. האייפד כשלעצמו הוא מערכת בידור שלמה הכוללת סרטים, משחקים, מוזיקה ויותר מ־300 אלף אפליקציות ביניהן ספרים אינטראקטיביים לילדים קטנים, משחקי חידות והיגיון ועוד. הצבתו על גב המושב הקדמי, כך שהוא פונה לעבר הנוסעים שיושבים בספסל האחורי, מאפשרת צפייה של כל הנוסעים יחד. ה־CinemaSeat Seat-back הוא נרתיק שמקבעים למשענת הראש של הכיסא. הנרתיק מאפשר גישה לחיבורים וללחצנים שעל האייפד והוא פתרון נוח.

פרטים: 199 שקל, רשת איי־דיגיטל.

נרתיק אחיזה לאייפד נרתיק אחיזה לאייפד נרתיק אחיזה לאייפד

Samsung MID G1. נגן מדיה חדש, הכולל גישה לאינטרנט, מצלמה אחורית 3.2 מגה־פיקסל ומצלמת VGA קדמית. יש לו חריץ לכרטיס זיכרון וחיבור USB. כולל שבב GPS ומסך 4 אינץ' המסוגל להציג סרטים באיכות של עד 720p. הוא שוקל 131 גרם ומריץ את מערכת ההפעלה אנדרואיד 2.2, עם גישה לגוגל מרקט שבו אפליקציות ומשחקים. הרמקול המובנה של המכשיר כולל טכנולוגיה בשם SoundAlive המדמה מערכת רמקולים 5.1. בקיצור, זהו הסאמסונג גלקסי S בלי התמיכה הסלולרית או במילים אחרות מכשיר הממוצב כמתחרה לאייפוד טאצ' של אפל.

פרטים: 1,200 שקל, חנויות האלקטרוניקה.

נגן Samsung MID G1 נגן Samsung MID G1 נגן Samsung MID G1

אוזניות קליפש S5i. ה־S5i של חברת קליפש ההולנדית ישמשו את הנוסעים שרוצים פרטיות. בייחוד הן טובות לנוסעים או לטסים כשסביבם חושך מפני שאת המארז הקשיח שלהן אפשר לתלות על הבגד כך שישמש כפנס. לאוזניות יש בידוד מרעשים כדי שתוכלו ליהנות מהצלילים גם ברכבת או באוטובוס רעשניים במיוחד. האוזניות עשויות סיליקון ומאפשרות האזנה ממושכת ונוחה. פרטים: 1,090 שקל, חנויות המוזיקה והאלקטרוניקה.

אוזניות S5i של קליפש אוזניות S5i של קליפש אוזניות S5i של קליפש

מדריך שיחור - אפליקצייה לנסיעות לחו"ל. חברת שיחור מוכרת למטיילים בזכות מדריכי הדפוס שלהם. כעת עוברת החברה לפלטפורמה הדיגיטלית ומתחילה את דרכה באייפון. האפליקציה עצמה מופצת חינם וכוללת בתוכה קטלוג של מדריכי ערים שאפשר לרכוש מתוך האפליקציה. לאחר הרכישה המדריך יורד ונשמר על האייפון. האפליקציה מאפשרת קבלת מידע חשוב על ויזה ומסמכים וגם על אתרים מומלצים, מסעדות, ואטרקציות שונות. האפליקציה יכולה לאתר היכן אתם נמצאים ולהעלות הצעות לפי מידת הקרבה לאזור. מקצועית ככל שתהיה, צריך להביא בחשבון שבעידן שבו התרגלנו להסתמך באינטרנט על "חוכמת ההמונים", זו צורה קצת אנכרוניסטית להסתכל על דברים. המידע במדריך של שיחור זמין גם בלי צורך בגלישה סלולרית, והסתמכות עליו יכולה כמובן לחסוך הרבה מאוד כסף.

פרטים: האפליקציה בחינם, מדריך אחד עולה 14.99 דולר, www.shichor.co.il.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות