אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עקבה בכוכבים, אילת במסתננים צילום: עמית שעל

עקבה בכוכבים, אילת במסתננים

השבוע פורסם על ריזורט בנושא 'מסע בין כוכבים' שיוקם בעקבה בהשקעה של מיליארד דולר. ובינתיים השכנה הישראלית, אילת, מתפתחת בעיקר בתחום המסתננים וההבטחות

25.05.2011, 17:34 | יסמין גיל

השבוע פורסם  שחברת Rubicon Group Holding - RGH, בשיתוף עם גופים נוספים, מתכננת הקמת אתר נופש בן כ-750 דונם ובהשקעה של מיליארד דולר, שיוקדש כולו לחובבי הסדרה המיתולוגית וכן הסרט מ-2009: "מסע בן כוכבים". פארק הנושא צפוי להעסיק למעלה מ-500 עובדים, הוא יוקם במודל של אנרגיה ירוקה עם טכנולוגיות מתקדמות א-לה המאה ה-23 וצפוי להיפתח ב-2014. אה, והמיקום שלו: עקבה-ירדן.

בינתיים, מן העבר השני של הגבול, העיר אילת יכולה לחלום על טכנולוגיות של המאה ה-23. במצבה התיירותי הנוכחי היא יכולה לחלום גם על המאה ה-21. על פי דו"ח מבקר המדינה שפורסם בשבוע שעבר, בעיית מסתננים קשה, היעדר תשתיות תחבורה, חוף ים קצר מידי ופרויקטים תיירותיים שנותרים בגדר רעיונות בלבד - הפכו את מצבה של אילת למה שהוגדר בדו"ח: עיר בדעיכה.

החוף באילת. "עיר בדעיכה", צילום: shutterstock החוף באילת. "עיר בדעיכה" | צילום: shutterstock החוף באילת. "עיר בדעיכה", צילום: shutterstock

כן, כן, בירדן מתכננים כבר את המאה ה-23 ובאילת לא נבנה מלון גדול חדש כבר למעלה מעשור. בעקבה מדברים על מסע אל העתיד, ובאילת מתעסקים עדיין במסע אל העבר, למשל בלגונה שנחנכה כבר לפני כ-15 שנה, עוד במאה ה-20, ובשל הקצב האיטי של תחלופת המים שבה, עדיין לא נפתחה. פארק נושא עתידני בטכנולוגיה ירוקה? אפילו לגונה לא הצליחו לפתוח פה.

בינתיים שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, אפוף תהילת המלצתו לגבי הפתרון לבעיית המפלס בים המלח - כאילו במילים ובהבטחות כבר נבנו כאן עשרות מלונות ואטרקציות - שכח שבינתיים אילת, עיר התיירות מהמובילות של ישראל, גוועת. האבסורד בכל הסיפור, שבמשרד התיירות סברו, כך על פי דו"ח המבקר, שרצוי שמשרד ראש הממשלה ירכז את הטיפול באילת, בטענה ש"האתגרים העומדים בפני העיר הם לאומיים וחוצי משרדים, וכדי לבצע פעילות כוללת ומקיפה באילת יש לרכז את מכלול הסמכויות מהמשרדים השונים בידי גוף אחד". והאתגרים העומדים בפני ים המלח הם לא לאומיים וחוצי משרדים?

במשרד התיירות אישרו את דברי הדו"ח וציינו: "בכדי לשפר את מצבה של העיר ולהתמודד עם הבעיות השונות, יש צורך בהתייחסות וטיפול של מספר משרדי ממשלה וגורמים שונים. הטיפול מצריך הן שיתוף פעולה והן השקעה תקציבית נרחבת, ולפיכך ראוי כי גוף אחד ירכז את הנושא וכאמור, גוף זה מומלץ שיהיה משרד ראש הממשלה". בקיצור, העתיד, כך מסתבר, נמצא בעקבה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
יש משהו במדינה הזאת שלא גווע???
החינוך צולל מטה, מערכת הבריאות בקריסה, תחבורה ציבורית סטייל הודו, רכבת- רקבת לא מתפקדת, השכלה גבוהה בירידה אחרי כל הקיצוצים והציוד המיושן באוניברסיטאות, מערכת הרווחה- עובדים סוציאליים קורסים תחת עומס תמורת גרושים. תאגידי המים- הקפצת תעריפים וגביית יתר של מאות שקלים (ראה כלבוטק), מחיר דירה מתפוררת -מיליון ומאתיים, תעריפי מוצרי המזון הבסיסים עולים כל שלושה שבועות בממוצע, הדלק האמיר כמעט ל-8 ש"ח לליטר, שחיתות, סיאוב וחוסר תפקוד ברשויות המקומיות, בעיית מסתננים שכבר כמה שנים לא מוצאים לה פתרון (משהו חשה עליו בכלל???) גם התיירות בדעיכה... רק שמה שקשור בחרדים ותקציבים עבורם זז/ רץ/ טס/ יוצא לפועל בשקט ובמהירות ומבלי שאף אחד יפצה פה ויצפצף. ישראל 2011 כל המדינה בדעיכה לקראת עולם 3....
אזרח מתוסכל , מעמד ביניים נשחק  |  25.05.11
לכל התגובות