אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ורטקס תנפיק את אינסייד סקיור לפי שווי של 400 מיליון דולר צילום: עמית שעל

ורטקס תנפיק את אינסייד סקיור לפי שווי של 400 מיליון דולר

בהנפקה שצפויה לצאת לדרך לקראת סוף השנה תגייס אינסייד סכום המוערך ב-100 מיליון דולר. זהו האקזיט הגדול השני בשנה האחרונה של ורטקס, המחזיקה ב-7.5% ממניות אינסייד

01.06.2011, 10:13 | אסף גלעד

חדשות טובות לקרן ההון סיכון הישראלית ורטקס הנמצאת בשליטת יורם אורון: חברת Inside Secure הצרפתית שבה מושקעת הקרן (7.5%) צפויה לצאת בקרוב להנפקה ולגייס סכום המוערך בכ-100 מיליון דולר. בעקבות זאת, תרשום ורטקס אקזיט המוערך בכ-30 מיליון דולר. זהו האקזיט השני הגדול שמבצעת החברה בשנה האחרונה, לאחר שבאוקטובר 2010 מכרה את חברת פרסלו הישראלית לברודקום האמריקאית תמורת 86 מיליון דולר.

בתחילת החודש הגישה Inside תשקיף לקראת ההנפקה הצפויה בבורסת היורונקסט, לפי שווי של 450-350 מיליון דולר. בתשקיף נימקה אינסייד את כוונתה לצאת להנפקה ברצונה להרחיב את פעילות המחקר והפיתוח שלה ולאפשר לה נזילות לביצוע רכישות עתידיות.

רק בשנה שעברה רכשה אינסייד את פעילות המיקרו־בקרים של חברת Atmel. לצורך ביצוע המהלך, יצאה החברה לסיבוב גיוס של כ-60 מיליון דולר, במסגרתו השקיעה ורטקס סכום של כ-3.5 מיליון דולר. יחד עם Atmel הצליחה אינסייד להגדיל את הכנסותיה בשנה שעברה לכ-157 מיליון דולר - עלייה של 117% לעומת השנה שקדמה לה. החברה צופה כי את 2013 היא תסיים כבר עם הכנסות של 400 מיליון דולר ורווח שולי של 40%.

אינסייד נחשבת לאחת משתי היצרניות הגדולות בעולם של שבבים המאפשרים "חיוב אשראי בנגיעה", טכנולוגיית אלחוט המבוססת על קריאת שבבי תקשורת מוצפנים. השבבים של אינסייד מאפשרים חיוב אשראי בקווי הרכבת התחתית בטוקיו, ובין לקוחותיה ניתן למנות את ויזה, אמריקן אקספרס וחברת HID, ספקית התגיות האלקטרוניות הגדולה בעולם שגם משקיעה בעצמה בחברה.

אינסייד נחשבת לספקית הגדולה בעולם של שבבים לצורכי תשלום, שוק שהנו בעל היקף כספי עצום. רק בשנה שעברה נמכרו 890 מיליון שבבים, ועל פי הערכות צפוי השוק לצמוח בכ-26% עד 2015. שוק נוסף שבו פעילה אינסייד הוא שוק שבבי החיוב לטלפונים סלולריים שבו צפויים להימכר עד סוף השנה כ-70 מיליון שבבים.

בעלות מניות בולטות בחברה, פרט לקרן הישראלית, הנן סופינובה (18%), ו-GIMV ו-FSI שכל אחת מהן מחזיקה ב-7 אחוזים בחברה. משקיעות נוספות באינסייד הן קוואלקום, סמסונג ונוקיה.

לאחרונה חשף "כלכליסט" את כוונתה של די.בי מושן של ורטקס לצאת לאקזיט של כ־300-200 מיליון דולר. במקביל דווח בשבוע שעבר על אקזיט קטן יחסית של ורטקס, שבמסגרתו נמכרה אופיסינק הישראלית ב-25 מיליון דולר לחברת Jive. ורטקס הנמצאת בימים אלה במצוקת מזומנים מתכננת לצאת לסבב גיוס לקרן נוספת, רביעית במספר מאז היווסדה, ולקראת הגיוס עליה להבטיח מספר אקזיטים גדולים כדי להגדיל את התשואה למשקיעים.

מקרן ורטקס לא נמסרה תגובה לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות