אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הכלכלות של ישראל ואיטליה משלימות"

"הכלכלות של ישראל ואיטליה משלימות"

פורום העסקים האיטלקי-ישראלי נפתח אתמול בהשתתפות ראשי הממשל המקומי והממלכתי של איטליה, נשיא התאחדות התעשיינים ושר התמ"ת

15.06.2011, 09:55 | אמנון אטד, מילאנו

בימים אלה מפגינה ישראל נוכחות באיטליה, בסדר גודל שככל הזכור לא היה בארץ המגף מעולם. במסגרת שבוע ישראל במילאנו, שיימשך בפועל עשרה ימים, נערך אתמול בבניין הבורסה המקומית הכנס הכלכלי הגדול ביותר שאורגן על ידי ממשלת ישראל מחוץ לגבולות המדינה. בכנס, שנשא את השם "פורום עסקים איטלקי־ישראלי", השתתפו נציגים של כ־50 חברות ישראליות, וכפי שניים נציגים של חברות איטלקיות.

את שלב הנאומים בכנס כיבדה נוכחות מרשימה של ראשי הממשל המקומי והממלכתי של איטליה: סגנית השר לפיתוח כלכלי קטיה פולידורי, נשיא לשכת המסחר של מילאנו ברונו ארמולי, נשיא מחוז לומברדיה רוברטו פורמיגוני ונשיא אזור מילאנו גואידו פודסטה.

יומן מילאנו האיטלקים לא לוקחים סיכונים פורום העסקים המשותף לישראל ולאיטליה נערך הרחק מעיניהם של תושבי מילאנו, למרות קיומו ממש במרכז העיר אמנון אטדלכתבה המלאה

סגנית השר לפיתוח כלכלי אמרה שאיטליה מתייחסת אל ישראל כאל עמק הסיליקון של אגן הים התיכון. נשיא מחוז לומברדיה אמר כי ישראל ולומברדיה יכולים ליצור שיתוף פעולה שיביא לצמיחה כלכלית. בכנס השתתף גם נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש, ושר התמ"ת שלום שמחון, שמשרדו היה שותף בארגון האירוע.

בתום שלב הנאומים עברו משתתפיו הרבים של הכנס לשלב המעשי, וקיימו כ־550 מפגשים עסקיים פנים אל פנים (BtB). אחד הנושאים המסקרנים היה האפשרות שישראל תרכוש את מטוס האימונים הבא של חיל האוויר מאיטליה. ברוש העריך כי המפגשים העסקיים שהתקיימו אתמול, יחד עם אלה שיבואו בעקבותיהם, יביאו להכפלת הסחר בין ישראל לבין איטליה בתוך חמש שנים.

שר התמ"ת שמחון הסתייג מעט מהערכות אופטימיות אלה, אולם בשיחה עם "כלכליסט" אמר כי הוא בטוח שלמפגש יהיו תוצאות מעשיות. "צריך להביא בחשבון", אמר שר התמ"ת, "שלאיטליה יש שני ענפי תשתיות שדורשים שדרוג: תשתיות ומים, ושבהם יש לישראל יתרון גדול. אני חושב שיש פה הזדמנויות לשני הצדדים".

"אני מאמין שיחסים פוליטיים ויחסים בין עמים מתבססים קודם כל על שיתופי פעולה, והתחום הכלכלי הוא אחד המרכזיים והחשובים בהם", אמר אתמול בשיחה עם "כלכליסט" שגריר ישראל באיטליה גדעון מאיר, "התחום הכלכלי הוא אחד החשובים, גם בשל יכולתו לקרב בין העמים וגם בתרומתו ליצירת מקומות עבודה והגברת היצוא".

"אנחנו מרגישים שהכלכלות של ישראל ואיטליה משלימות מאוד זו את זו", ציינה תמי זיו, הנספחת הכלכלית בשגרירות ברומא ושותפה בארגון האירוע. "שתי הכלכלות יכולות ליצור שיתופי פעולה בתחומים שבהם מתמקד הכנס".

יוני הדר, הנספח המסחרי במילאנו של משרד התמ"ת, ציין בשיחה עם "כלכליסט" כי ישראל יכולה לסייע לאיטליה בנושאים כגון טיפול במי שופכין, באבטחת תערוכת אקספו העולמית הבאה שתתקיים במילאנו בשנת 2015 ובייעול הציוד הרפואי שבשימוש מחוז לומברדיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות