אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה יהיה האתר הבא שייפרץ? קבוצת האקרים פתחה "קו חם" להצעות צילום: Shutterstock

מה יהיה האתר הבא שייפרץ? קבוצת האקרים פתחה "קו חם" להצעות

Lulzsec, הקבוצה שפרצה לשרתי "סוני פיקצ'רס", מבקשת מהמתקשרים להציע לה אילו חברות לתקוף, ומדווחת כי כבר פעלה נגד שמונה אתרים. חברי הקבוצה פועלים נגד חברות הנתפסות בעיניהם כפוגעות באינטרסים של הצרכנים

15.06.2011, 16:51 | סוכנויות הידיעות

קבוצת ההאקרים לולז סקיורטי (המוכרת כ-Lulzsec) פתחה קו טלפוני מיוחד, כך שמעריציה יוכלו להציע יעדים פוטנציאליים למתקפה ממוחשבת - כך מדווח אתר הבי.בי.סי.

הקבוצה עומדת מאחורי הפריצה לשרתי Sony Pictures, השיגה גישה לפרטים של מעל מיליון לקוחות ופרסמה ברשת עשרות אלפים מהם. בנוסף היא תקפה את נינטנדו ומספר חברות שידור אמריקאיות.

ההאקרים פרסמו את הקו החם בטוויטר: מי שמטלפן אליו נתקל בהודעה מוקלטת של אדם המדבר במבטא צרפתי כבד ומכנה עצמו פייר דובואה. קידומת המספר, 614, מתייחסת למדינת אוהיו, אך קרוב לוודאי שלא מדובר במיקום האמיתי שממנו מופעל הקו.

לפי Lulzsec הם כבר יצאו בהתקפות מניעת שירות (DDoS) נגד שמונה אתרים בעקבות הפניות, אולם שמות האתרים לא פורטו. התקפות מסוג זה נועדו להביא לקריסתו של אתר מסוים, בעקבות הצפתו בבקשות מצד מחשבים הנמצאים בשליטתו של התוקף.

בנוסף טוענים ב-Lulzsec שפגעו באתר של מגזין משחקי המחשב The Escapist, ובמשחקים מרובי המשתתפים EVE Online ו-League of Legends. עדיין לא ברור אם בכל המקרים הללו ההאקרים עשו יותר מאשר לנסות ולהפיל את האתרים, וניסו להשיג גישה למידע המאוחסן בשרתים.

רק פרטים מעטים ידועים על Lulzsec ובהם המניע מאחורי התקיפות. הארגונים והחברות שנפלו קורבן למתקפות ההאקרים מוצגים לעיתים קרובות כמי שפעלו נגד האינטרסים של האזרחים והצרכנים, והגישה של Lulzsec מכונה "האקטיביזם" (שילוב בין האקינג לאקטיביזם).

בקבוצה טענו שההתקפה המתוקשרת על SonyPictures.com נבעה מכשלונה של סוני לשמור בבטחה על המידע האישי של המשתמשים, כפי שמעיד לכאורה גל הפריצות לשירותיה. ביחד עם אנונימוס, LulzSec העלו את הפרופיל של קבוצות האקרים כאיום פוטנציאלי לשירותים מקוונים.

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה