אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקטל-לוסנט משיקה מעבד תקשורת שתומך ב-400 ג'יגה לשניה צילום: בלומברג

אלקטל-לוסנט משיקה מעבד תקשורת שתומך ב-400 ג'יגה לשניה

המעבד מסוגל להתמודד עם 70 אלף שידורי וידיאו סימולטניים ב-HD ו-8.4 מיליון פעולות קמעונאיות בענן. נשיא החברה: "כיום אנו בקושי מגרדים את קצה היכולות של האינטרנט"

29.06.2011, 14:09 | כתב כלכליסט

חברת אלקטל-לוסנט מכריזה על מעבד ליבת תקשורת חדש. המעבד, FP3 שמו, מקנה שיפור של 400% בביצועים ובמהירות לעומת מעבדי נתבי אינטרנט (IP) אחרים הקיימים כיום בשוק. המעבד יהיה זמין מסחרית כבר בשנה הבאה.

המהירות והביצועים של המעבד יקלו על תעבורת שירותים עתירי רוחב פס, בעוד שצריכת החשמל תצטמצם בשיעור של עד 50%. כמו כן המעבד זקוק ל-30% פחות מרחב, דבר המצמצם משמעותית את גודל האתרים שדרושים להפעלת הרשת ואספקת הכוח באתרי הבסיס.

מעבד FP3 אחד מסוגל להתמודד עם 70 אלף שידורי וידיאו סימולטניים ברזולוציית HD. כמו כן הוא מסוגל לתמוך ב-33 אלף Smart Surgery (ניתוחים רפואיים בסיוע מומחה מרוחק) בו זמנית ו-8.4 מיליון פעולות קמעונאיות בענן.

"רבים מאמינים שהאינטרנט של היום מאפשר את מירב הביצועים אך למעשה אנו בקושי מגרדים את קצה היכולות שלו", אמר בן וורואיין, נשיא חברת אלקטל-לוסנט. "המעבד החדש טומן בחובו פוטנציאל עצום לא רק מבחינה טכנולוגית, אלא בעיקר מבחינת היכולות והאופן שבו אנשים יתקשרו זה עם זה".

תגיות