אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחאת הסטודנטים ממשיכה להתרחב: יקימו מחר אוהלים בר"ג ובהרצליה צילום: עמית שאבי

מחאת הסטודנטים ממשיכה להתרחב: יקימו מחר אוהלים בר"ג ובהרצליה

ביום שלישי יקימו הסטודנטים מאהל מחאה בקרית שמונה וביום רביעי בבית ברל: "אנחנו נערכים למאבק עיקש בממשלה שהפקירה אותנו"

17.07.2011, 20:12 | ליאור בן דוד

התאחדות הסטודנטים הארצית יחד עם אגודות הסטודנטים המקומיות שנרתמו למאבק על הדיור ממשיכות לפתוח מאהלי מחאה נוספים ברחבי הארץ. היום כאמור הוקמו מאהלי מחאה בבאר שבע ובמכללת רופין. מחר (ב') יוקמו מאהלי מחאה ברחוב בן גוריון ברמת גן ובכיכר סוקולוב בהרצליה, ביום שלישי יוקם מאהל מחאה בכיכר צה"ל בקרית שמונה, וביום רביעי במכללת בית ברל.

כמו כן מחר יגיעו הסטודנטים לכנסת, לדיון בנושא מצוקת הדיור בוועדת הכלכלה שיחל בשעה 14:00. כדי להמחיש לח"כים את מצוקת הדיור, יחלקו להם הסטודנטים הזמנות למאהלי המחאה בבאר שבע, בתל חי ובתל אביב בצירוף שקי שינה.

מפגיני הנדל"ן בתל אביב: נפעל לקידום חקיקה שתגן על שוכרי הדירות מאות מפגינים בתל אביב ובירושלים הקימו עשרות אוהלים במרכזי הערים - אך מרביתם עזבו במהלך היום שי פאוזנר, 32 תגובותלכתבה המלאה

מהתאחדות הסטודנטים הארצית ביקשו להבהיר כי זהו אינו מאבק פוליטי מפלגתי של ימין ושמאל אלא מאבק של צעירים במדינת ישראל לזכות לקורת גג במחיר סביר.

"זו שעת מבחן לסטודנטים"

איציק שמולי יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית: ״זו שעת מבחן לסטודנטים ולצעירים בישראל ואנו נערכים למאבק עיקש וממושך בממשלה שהפקירה אותנו. לא נוותר עד שזכותם של כל צעיר וצעירה לקורת גג בישראל תובטח. זהו המאבק החברתי החשוב ביותר של השנים האחרונות שנוגע לכל אזרחי המדינה ולכן אנו קוראים ומצפים מכולם להצטרף למחאה".

יאיר יצהר בלחובסקי, יו"ר אגודת הסטודנטים של המרכז הבין תחומי בהרצליה: "יש בעיה קשה של דיור לצעירים. ממשלת ישראל צריכה לקדם ולהיות רגישה לאוכלוסייה שתורמת בשירות מילואים, תשלום מסים ולקיחת חלק חשוב בשוק העבודה. אסור לנו להיות אדישים למאבק המבורך שהחל. אנחנו מצטרפים".

ח"כ כרמל שאמה הכהן במתחם האוהלים בשדרות רוטשילד בתל אביב, צילום: תומי הרפז ח"כ כרמל שאמה הכהן במתחם האוהלים בשדרות רוטשילד בתל אביב | צילום: תומי הרפז ח"כ כרמל שאמה הכהן במתחם האוהלים בשדרות רוטשילד בתל אביב, צילום: תומי הרפז

איתי יפרח, יו"ר אגודת הסטודנטים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים, ר"ג: "סטודנטים הפכו להיות כלי מימון בידי שוק הנדל"ן לכיס שאין הסטודנטים והצעירים צריכים ויכולים לעמוד בו. הגיע הזמן לשינוי המצב".

רועי עזרא, מנכ"ל אגודת הסטודנטים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים, ר"ג: "אנחנו שומעים כבר מספר שנים על ניסיון לספק דיור בר השגה לסטודנטים ובכלל לזוגות צעירים מקולות היוצאים מהכנסת ומהממשלה. ראש הממשלה מתבטא היום בפעם המי יודע כמה בכך שהוא יפעל בנושא אך דבר לא קורה. אני קורא לכל הסטודנטים באזור רמת גן והסביבה להגיע לקמפוס שלנו להקים מאהל מחאה ולזעוק את קול צעקתם של צעירי הארץ מחר ביום שני".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
יש פתרון למחאת הדיור
יש פתרון והוא רק דרך המיסוי. כמובן שלא ימצא חן בעיני בעלי ההון.... זוג צעיר/סטודנט/יוצאי צבא עד גיל 35 שבתחילת ביסוסם בחיים יהיו פטורים מתשלום מס הכנסה עד להכנסה לדוגמא של. 10 א' ש"ח וממנו יהיה מס מדורג נמוך עד 30 א' ש"ח ברוטו. בעלי הכנסה גבוהה מכך, ישלמו מס עולה ובכך יאפשרו לצעירים עד גיל 35 לבסס את חייהם והוצאותיהם בין היתר על דיור. על חשבון עשירים ומבוססים מעל גיל 35. כמובן שמס כזה יביא להתנגדות של בעלי הכנסה גבוהה או בעלי הון אך יהווה פתרון זמני ומקביל לפעולת הגדלת היצע הדירות שיוזיל את מחירם. ניתן לעשות פעולה כזו מיידית ולפרק זמן מוגבל של מספר שנים עד לפתרון בעיית הדיור. הממשלה צריכה לקבל החלטה שנוגדת לנוחיותם של בעלי ההון שתומכים בה וזו בעיה פוליטית בלבד.
אריה , השפלה  |  20.07.11
4.
מחאה או מחמאה דיור
חברים המאבק צודק בהחלט !!!!!אבל לא מספיק למחות רק על חלק אחד או כל פעם על נושא אחר הבעיה מדיניותו של ראש הממשלה ביבי היא הפרטה אז צריך לצאת להשבתה כללית. בכל הסקטורים במשק .הן מחירי המזון עלו הביגוד הנעלה דיור דלק חשמל לעלות ראיתם שאין תחרות בחברות הסוללור יש תחרות בין 18 משפחות מי יקנה יותר נכנסים מהמדינה אז קדימה לשביתה הגדולה בתולדות המדינה
eli_bub  |  18.07.11
3.
ל1 ו-2 , מה הקטע שלכם?????
מה הקשר לבזבוז הכסף בהודו?? כבר אין לנו זכות לנסוע לחו"ל אחרי הצבא?, ובלי קשר, אנחנו צריכים לממן את שוק הנדל"ן בגלל שאנחנו מייצרים ביקוש? פשוט חוצפה! , ומה קשור לשמאלנים?? .. אם אתם במצב כלכלי סביר שמרשה לכם לקנות דירה בכיף, או אפילו לרכוש רכב חדש ועל הדרך לקבל הנחה שווה של שקל לליטר דלק, כמו ששמעתי באלבר, שיהיה לכם בכיף! אני סטודנטית תפרנית, אז אני לא יכולה להרשות לעצמי סבבה??..
נעמה , ר"ג  |  18.07.11