אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש עיריית באר שבע: "שדה תעופה בנגב יספק אלפי מקומות עבודה" צילום: ישראל יוסף

ראש עיריית באר שבע: "שדה תעופה בנגב יספק אלפי מקומות עבודה"

בצפון מתנגדים לרעיון הקמת נמל תעופה משלים לנתב"ג במגידו, אבל בדרום דווקא רוצים את הנמל: "בלתי נתפס מה זה יעשה לאזור", אמר רוביק דנילוביץ'

19.07.2011, 18:00 | יסמין גיל

"שדה תעופה בנגב יספק אלפי מקומות עבודה. בלתי נתפס מה זה יעשה לאזור: לכלכלה, לתיירות, למסחר. זה ישנה את הכל", כך אמר היום (ג') ל"כלכליסט" ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', שתומך בהקמת שדה תעופה משני לנתב"ג באזור נבטים.

השבוע הוקם מטה פעולה שמטרתו לפעול מול גורמי הממשלה הרלוונטיים לעידוד פתיחת נמל תעופה בנגב, שיחליף את התכנית לבנות את הנמל במגידו שבצפון. במטה חברים מלבד דנילוביץ', גם ראש מועצה אזורית רמת נגב ויו"ר מרכז המועצות האזוריות שמוליק ריפמן, ראש מועצת עמק יזרעאל אייל בצר, וראש מועצה אזורית מגידו חנן ארז.

לפני כשנתיים וחצי החליטה הממשלה לקדם את המלצות דו"ח הוועדה הציבורית לבחינת תוכנית אב לשדות תעופה בישראל, בראשות האלוף (במיל') הרצל בודינגר. הוועדה, שמונתה על ידי שר התחבורה לשעבר, שאול מופז, בספטמבר 2007, התבקשה לגבש המלצות ל־50 השנים הבאות, לפיתוח שדות תעופה בישראל. אחת ההמלצות הייתה להפוך את המנחת באזור מגידו לנמל תעופה בינלאומי אזורי משלים לנתב"ג.

ההמלצה עוררה את התנגדותם של תושבי עמק יזרעאל, בטענה שנמל תעופה חלופי יפגע במרקם הכפרי של העמק. מנגד, בדרום דווקא מבקשים לבנות נמל תעופה, בסמוך לזה של בסיס נבטים, מהלך בעייתי מבחינת הצבא ובעיקר חיל האוויר שמקיים פעילות ענפה באזור זה. "בשדה התעופה בנבטים יש את המסלולים הכי ארוכים במזרח התיכון", אמר דנילוביץ', "אז נכון, הצבא מתנגד להקמת שדה אזרחי, אבל צריך להגדיל ראש ולהיות פחות מקובעים. הצבא הוא צבא העם והעם צריך לגלות אחריות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
חייבים לבנות נמל תעופה בין לאומי בנבטים
נמל התעופה הבין לאומי המשלים לנתב"ג חייב להיות ליד העיר באר שבע בירת הנגב בבסיס נבטים. שטחי אדמה יש שם כמעט ללא הגבלה. הקמת נמל תעופה בין לאומי באיזור נבטים תייצור תנופת פיתוח לכל האיזור. וגם תוסיף מקומות עבודה רבים לכל תושבי הנגב ליהודים וגם לבדואים. בנית נמל תעופה בנגב תביא לדרישה של עובדים בתחומי הביטחון תחזוקת המטוסים מכונאי מטוסים עובדי נקיון פקחי טיסה עובדי בנין חשמל וגם לנהגים. תוספת של מקומות עבודה לאיזור באר שבע תמנע את ההגירת התושבים. ורק תגרום לגידול באוכלוסית הנגב.
יואל פרידג'ון , הוד השרון  |  22.07.11
7.
אני לא מאמין שיש דגובות כאלה
מה קורה לכם אנשים תפקחו את העייניים שלכם הנגב זה האזור הגדול ביותר במדינה שלנו עם שטח לא מנוצל באר שבע זו עיר היחידה בנגב שנותנת את איכות החיים הגבוה ביותר שאדם צריך .. אם לא שמתם לב באר שבע הפכה להיות העיר הפופולרית ביותר במדינת ישראל התרבות בבאר שבע לא יורדת מהתרבות במרכז הארץ להזכירכם הבית ספר הראשון למשחק שלא בת"א נמצא בב"ש !!! נמל תעופה בבאר שבע זה רעיון מצויין שיכול אך ורק לעלות את איכות החיים של כל תושבי מדינת ישראל יש שטח ויש כל מה שצריך... אני מאמין שכל מי שגר מחוץ לב"ש לא יודע מה יש בא ומכיר אך ורק את תחנה מרכזית (שדרך אגב מתחילים לשפץ אותה ) באר שבע זו עיר שיש בא תרבות צעירים העיר הסטודנטילית הטובה ביותר (55000 סטודנטים ) מועדונים ברים וכל מה שצריך בשביל לחיות ברמה הגבוה ביותר ואם באמת יהיה שדה תעופה מרכז הארץ יתפרש עד לצפון .. ומישהי שרשמה עברתי מבאר שבע בגלל מחירי הדירות יחסית לאזור המרכז המחירים ממש נמוכים !!! אני נשמע כאילו אני מהעיריה או משהו כזה אבל זה לא ככה אני פשוט נולדתי בבאר שבע ומטייל המון בארץ ובעולם ובאר שבע היא העיר הטובה ביותר שאוכל להיות בא אתה מתמכר לאנשים לאויר ולכל הסובב לך !!!
גלעד , באר שבע  |  21.07.11
לכל התגובות