אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"ג'יימס מרדוק ידע על האזנות הסתר כבר ב-2008" צילום: בלומברג

"ג'יימס מרדוק ידע על האזנות הסתר כבר ב-2008"

שני בכירים לשעבר ב"ניוז אינטרנשיונל" טוענים כי יידעו את מרדוק בשעתו כי הוא מאשר הסכם פשרה חשאי גדול במיוחד עם אחד מקרבנות האזנות הסתר - לראש התאחדות הכדורגל גורדון טיילור

22.07.2011, 13:22 | סוכנויות הידיעות

שני בכירים לשעבר ב"ניוז אינטרנשיונל", קולין מיילר וטום קרון, סתרו את עדותו של ג'יימס מרדוק בפני הוועדה הפרלמנטרית בלונדון, וטענו כי הגישו לו ראיות ב-2008 שהצביעו על התפשטות תופעת האזנות הסתר באחד הצהובונים שבבעלות החברה.

ה"ניו יורק טיימס מדווח" כי הבכירים לשעבר טוענים כי יידעו את מרדוק בשעתו כי הוא מאשר הסכם פשרה חשאי גדול במיוחד עם אחד מקרבנות האזנות הסתר - ראש התאחדות הכדורגל גורדון טיילור.

מרדוק, שעומד בראש חטיבות אירופה ואסיה של "ניוז קורפ", הכוללות גם את החברה הבת הבריטית "ניוז אינטרנשיונל", העיד נשבוע בפני ועדה בפרלמנט הבריטי וטען כי הסכים לשלם 725 אלף ליש"ט, שהיו שווים בזמנו 1.4 מיליון דולר לגורדון טיילור, בשל ההיגיון הפיננסי מאחורי הפשרה.

הוא העיד כי לא היה מודע בשעתו לכל הראיות, והניח שמדובר בפעולה של כתב סורר אחד. אולם קולין מיילר, העורך לשעבר של "ניוז אוף דה וולרד" וטום קרון, היועץ המשפטי לשעבר של "ניוז אינטרנשיונל", טוענים כי מרדוק "שגה" בעדות שלו.

לדבריהם, בעת הפשרה מרדוק היה מודע לראיה משמעותית שכללה העתק של הודעה במשיבון סלולרי, אליה פרצו כתבי העיתון, שנשלחה לכתב הראשי של העיתון נוויל ת'ורלבק, ויש בכך כדי להצביע כי היה מעורב אף הוא.

הנסיבות סביב הסכם הפשרה של מקרה טיילור עומדות במרכז החקירה הפרלמנטרית מכיוון שהן יוכלו לעזור לקבוע האם החברה ניסתה לטשטש את היקף האזנות הסתר. מרדוק בעדותו הדגיש כי לא היה מעורב באופן ישיר במו"מ, בין השאר מכיוון שהיה חדש בתפקיד, אולם הבכירים מתעקשים כי פעל בכל מאודו כדי למנוע מהמקרה להגיע להית המשפט, לדבריהם סכום הפיצויים הגבוה משקף את מעורבותו.

מרדוק מסר בתגובה: "אני עומד מאחורי העדות שלי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות