אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אגודת העיתונאים בת"א עתרה לבג"ץ נגד מינוי בן מנחם למנכ"ל רשות השידור

אגודת העיתונאים בת"א עתרה לבג"ץ נגד מינוי בן מנחם למנכ"ל רשות השידור

האגודה טוענת כי מדובר במינוי פוליטי: "יוני בן מנחם הוא המועמד המועדף על ראש הממשלה, ועדת האיתור פעלה משיקולים לא ענייניים"

27.07.2011, 16:17 | שלי פריצקר

אגודת העיתונאים בתל אביב דורשת מבג"ץ להוציא צו מניעה נגד מינויו של יוני בן מנחם למנכ"ל רשות השידור. המינוי צפוי להגיע לאישור הממשלה בישיבתה הקרובה ביום ראשון.

בעתירה שהוגשה היום (ד') באמצעות עו"ד אילן בומבך נכתב כי "אי מתן הצו יגרום לפגיעה בלתי הפיכה בשידור הציבורי בישראל וינציח מינוי פוליטי מרכזי אשר יש בו כדי לפגוע ברקמות העדינות ביותר של שלטון החוק". לדברי העותרים "קיים חשש כבד כי מינויו של מר בן מנחם הוא מינוי פוליטי וכי מדובר למעשה במועמד המועדף על ראש הממשלה והשר הממונה על רשות השידור, בנימין נתניהו".

לטענת האגודה, השיקולים שהפעילה ועדת האיתור שבחרה בבן מנחם לא היו עניניים שכן לדבריה הרכב הוועד המנהל וועדת האיתור הם "ראיה לפוליטיזציה ועד כמה נחושה לשכת ראש הממשלה להשיג דריסת רגל ברשות השידור". עוד נטען כי על אף שהאגודה ביקשה לראות את הפרוטוקולים של ועדת האיתור, הם טרם התקבלו לידיהם.

האגודה מציינת כמה נימוקים שעליהם היא מבססת את העתירה, ובהם מבחן ההתאמה של פילת שעבר בן מנחם כאשר הגיש מועמדותו למנהל הטלוויזיה ב-2002, אשר פקפק "במסוגלותו הניהולית". כמו כן הוזכר כי נגד בן מנחם הוגשה תלונה על ביצוע עבודות פרטיות שלא במסגרת רשות השידור. לדברי האגודה, הממצאים הונחו על שולחן ועדת האיתור, אך היא בחרה להתעלם מהם.

מרשות השידור לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות