אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גולדפינגר יגרוף 68 מיליון דולר ממכירת דוטומי לוואליו-קליק צילום: שאול גולן

גולדפינגר יגרוף 68 מיליון דולר ממכירת דוטומי לוואליו-קליק

חברת הפרסום ברשת, שנמכרה לענקית הפרסום האמריקאית תמורת 295 מיליון דולר, היא האקזיט השלישי השנה של יאיר גולדפינגר, ממייסדי מיראביליס

04.08.2011, 10:34 | אסף גלעד
יאיר גולדפינגר, ממייסדי מיראביליס שפיתחה את ICQ ונמכרה ל-AOL ב-407 מיליון דולר, עושה זאת שוב: חברת הסטארט-אפ דוטומי שהקים לפני כעשר שנים, ונמכרה השבוע לענקית הפרסום המקוון ואליו-קליק האמריקאית ב-295 מיליון דולר, היא השלישית שהוא מוכר בתוך ארבעה חודשים.

זוהי החברה השלישית שמוכר גולדפינגר בתוך ארבעה חודשים. רק באפריל מכר בכ-30 מיליון דולר את הסטארט-אפים פיקסקאוט ופיקאפ בתחום ניהול הזכויות לתמונות ברשת. ככל הנראה, גולדפינגר מעוניין לצמצם את מספר החברות שבהן הוא מעורב לקראת הקמת חברת סטארט-אפ חדשה.

גולדפינגר, בעל מניות מרכזי בדוטומי (23%), צפוי להרוויח מהעסקה 68 מיליון דולר, מהם 37 מיליון במזומן: סכום מרשים, אבל עדיין אינו משתווה ל- 90 מיליון דולר שאותם קיבל בעסקת מיראביליס. עוד מרוויחה בולטת היא קרן ההון סיכון USVP, שמחזיקה ב-27% מדוטומי. עד היום גייסה החברה כ-20 מיליון דולר וגולדפינגר נחשב לאחד המשקיעים הראשונים בה, עם היזם הסדרתי תמיר קוך.

דוטומי, חברה אמריקאית הפועלת משיקגו, פיתחה מערכת המאפשרת פרסום אישי המתמקד בתחומי העניין של הגולש. בשנים האחרונות נחשבה החברה ל"בייבי" של גולדפינגר, והוא הקדיש להה את עיקר זמנו ומרצו.

הרוכשת, ואליו-קליק, נחשבת לאחת מרשתות הפרסום הגדולות בעולם ומציעה ללקוחותיה מערכת פרסום באנרים ומערכת לניהול קמפיינים. את רכישת דוטומי ביצעה לאחר סדרת רכישות שכללו את רשת הפרסום הסלולרית Greystripe ב־95 מיליון דולר, ואת אתר החדשות הפיננסיות Investopedia ב-42 מיליון דולר.

הרכישות הן חלק מנסיונה של ואליו-קליק להתרחב ולהתחרות בגוגל, שביצעה רכישות רבות בתחום הפרסום. ואליו־קליק נסחרת בנאסד"ק לפי שווי של כ־1.38 מיליארד דולר.

גולדפינגר ומייסדי דוטומי ביקשו שלא להגיב לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות