אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
AMG: ירידה של כ-25% בביקוש למשכנתאות חדשות ביולי

AMG: ירידה של כ-25% בביקוש למשכנתאות חדשות ביולי

החברה מדווחת על האטה חדה בביקושים בשבועות האחרונים על רקע מחאת האוהלים והציפייה כי ראש הממשלה ינקוט צעדים שיורידו את מחירי הנדל"ן; TIM מדווחת אף היא על תופעה דומה מתחילת המחאה

08.08.2011, 11:20 | כתב כלכליסט

חברות ייעוץ המשכנתאות AMG ו-TIM דיווחו היום (ב') על ירידה חדה בפעילות המשכנתאות בבנקים בשבועות האחרונים. AMG דיווחה על ירידה של כ-25% בביקוש למשכנתאות חדשות בחודש האחרון.

לדברי מנכ"ל AMG, עמית קמינסקי, "בשבועות האחרונים ניכרת האטה חדה בביקושים למשכנתאות חדשות על רקע מחאת האוהלים והמחאות הנוספות, ועל רקע הציפייה כי הצעדים בהם ינקוט ראש הממשלה יובילו לירידות מחירים בשוק הנדל"ן". עם זאת, מעריך קמינסקי כי לא צפויות בתקופה הקרובה ירידות מחירים. גם איל ליבוביץ, מנכ"ל משותף ב-TIM, מעיד כי מתחילת מחאת האוהלים נרשם קפאון בעסקאות בתחום הדיור.

עוד מעריך קמינסקי כי הבנקים מעוניינים לשמור על המחזורים שגלגלו טרם המחאות, ועל כן יגלו כעת גמישות גבוהה יותר ויציעו תנאים טובים יותר למשכנתאות. "זה הזמן דווקא לאלו שכבר לקחו משכנתאות בשנים האחרונות למחזר את ההלוואה אותה נטלו ולהתאימה לסביבת הריבית העולה, או לחילופין להחזר החודשי שגדל בעקבות העלאות הריבית", אמר קמינסקי. "כך ניתן להשיג תנאים טובים יותר, החזרים נוחים יותר וחסכון ניכר בעלויות המשכנתא".

בנוסף לקפאון, מדווחת חברת TIM על תופעה לפיה בשבועות האחרונים לקוחות המחזיקים בידיהם אישורים עקרוניים מקבלים הודעה מהבנקים כי חל שינוי בהחלטת האשראי, בעיקר לגבי סכום אחוזי המימון שהבנק מוכן לאשר. כך לדוגמא לקוח שקיבל לפני חודש אישור לקבלת מימון לבניית מגרש באופן עצמאי בשיעור של 60%, קיבל טלפון מהבנק בימים האחרונים שהוגיע לו כי הוחלט להקטין את שיעור המימון ל-50%. הדבר גורם, לפי ליבוביץ, "לסחרור של הלקוחות שכעת נאלצים לגייס מימון נוסף שלא היה בחשבון, ומעמיד את העסקה בסימן שאלה גדול ובפני סיכון שלא יעמדו בחוזה המכר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

30 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

30.
לכל המדווחים ו "האחד שיודע"
בינתיים כמו שהדברים נראים כרגע אין מה לחכות לעליה בריבית בעתיד הנראה לעין. אם התאוריה שלכם נכונה אז גם אין מה לחכות לפיצוץ. וגם אם הריבית כן תעלה לרמה כזו שתביא אנשים לפשיטת רגל (שוב, בעולם שפניו למיתון , קשה לראות ריבית שעולה כל כך) מה יצא מזה? אולי מחיר הדירה ירד אבל החיסכון יימחק בריבית הגבוהה על המשכנתא...מה שימשוך אחריו דמי שכירות גבוהים. שוב לא עשיתם כלום. אבל מה אכפת לכם לכתוב ? אף אחד לא יבוא אליכם עם תביעה על הכסף שנמחק לו בבורסה כי הקשיב לעצות אחיתופל שלכם. אתם לא משפיעים על שום דבר אמיתי. אם המחירים בנתניה יורדים ב 12% זה רק אצל מי שלא קיבל את המחירים האלה גם בימים שאתם קוראים להם "בועה". צריך להסתכל בפרספקטיבה של 10 שנים אחורה.לא שנתיים שלוש. כמה עלתה אז הדירה, להוסיף תשואה של 3% - 5% לשנה ומגיעים למחירים הריאליים כיום. אז העצה צריכה להיות: מי שצריך לקנות שיקנה אבל חכם.
08.08.11
27.
חכו בסבלנות כבר יש תוצאות
אנחנו חייבים להתאפק כחצי שנה, ויקרה בדיוק מה שקרה בארה"ב כל המחירים צנחו במעל 50% . כבר יש ירידה של 12% בנתניה, 20% בבאר שבע, 2% בתל אביב, 7% בירושלים..... רק התחילה המהפכה חכו בסבלנות. וכל מי שאומר אחרת הוא שייך לשוק הנדל"ן שהפחד הכי גדול שלו זה המצב הנוכחי.
אחד שמבין , תל אביב  |  08.08.11
26.
תחזיקו מעמד ישראלים יקרים, שיתמוטט הכל. כל בניין הקלפים הזוועתי שנוצר פה.
זה מעלה, וזה מעלה, כולם מעלים. אף אחד עוד לא מוריד מחירים. איפה הממשלה? שמעתי היום מכתב בכיר בגלובס שאומר שיכול להיות ממחר כבר פיקוח על מחירי ההשכרה. נגיד יהיה צמוד למדד של יוני השנה , יהיה צבא של מודיעים שיודיע על כאלה שמרמים, ומי שיפשל יעמוד למשפט ויקבל בראש. זה יכול לקרות כבר מחר. ולא כל אחד מעלה מחיר על זבל שהוא משכיר , ואין ברירה לישראלים , הם צריכים לגור באיזה מקום
אופירה  |  08.08.11
לכל התגובות