אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברנרד רסקין: "המחאה לא משפיעה על מספר העסקאות"

ברנרד רסקין: "המחאה לא משפיעה על מספר העסקאות"

בניגוד לטענות בענף הנדל"ן, מנכ"ל רי/מקס אומר כי מספר העסקאות בדירות יד שנייה נמצא בעלייה והמחירים יציבים. למפגינים הוא מציע: תתפשרו

11.08.2011, 08:16 | שירלי ששון-עזר

גל המחאות לא השפיע על מספר העסקאות בדירות יד שנייה שנסגרו בחודש יולי - כך אמר אתמול (ד') מנכ"ל רשת התיווך רי/מקס בישראל, ברנרד רסקין. לדבריו, החברה רשמה עלייה של 33% במספר העסקאות שנסגרו בחודש יולי בהשוואה ליולי 2010. מספר העסקאות בינואר־יולי 2011 עלה ב־22% לעומת מספר העסקאות באותה תקופה ב־2010.

הנתונים שהציג רסקין מפתיעים, בהתחשב בשיחות שערך "כלכליסט" בעת האחרונה עם זכייני רשתות תיווך, ורבים מהם מרשת רי/מקס, שדיווחו על קושי בסגירת עסקאות ועל ירידה של 5%–8% במחירי הדירות. לדברי רסקין, מדובר בירידות נקודתיות שאינן מאפיינות את המגמה הכללית, ולפחות בשוק הדירות מיד שנייה אין ירידה במספר העסקאות והמחירים נותרו באותה רמה.

רסקין הוסיף כי לרי/מקס יש נכון לעכשיו כ־2,000 נכסים במחירים שאינם עולים על מיליון שקל. "בסופו של דבר, הצעירים יצטרכו לעשות פשרה - או על מיקום הדירה או על מצב הדירה", אמר. חלק מהנכסים שהוצגו נמצאים באזורים חלשים יחסית בתל אביב, בעיקר בדרום העיר, וחלקם מרוחקים מתל אביב. "הגיע הזמן להגיד את האמת לאשים שיושבים ברוטשילד", אמר רסקין. "הם לא ימצאו פתרונות שיביאו להם את הדירה האידיאלית. כל הפתרונות שהממשלה תציע היום לא יורידו את המחירים, והסיבה לכך היא אווירה עסקית לא יציבה. יזמים וקבלנים מפחדים כיום להתחיל בבנייה".

רסקין גם יצא נגד ניסיונות הממשלה להבריח משקיעים משוק הנדל"ן: "אם רוצים שיהיה שוק לשכירות במחירים יציבים. אני מאמין שאם זה יימשך כך, בעוד חצי שנה, כשהמצב הכלכלי במדינות העולם יתחיל להשתפר, אנחנו נהיה במצב יותר גרוע. לא תהיה בנייה והביקושים יחריפו - ואז המחירים שוב יזנקו למעלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
רימיקס שותפים מלאים לעליית המחירים
עוד לפני כשנה נתקלתי במספר מקרים בהם יצא לי לשוחח הן עם מתווך רימיקס והן עם בעל הדירה, הפער בינהם עמד על 20-30%, בהתייחס לעובדה שכעת הם רשת החולשת על כל הארץ-שווה חקירה, תאווי בצע-ראו מה עשיתם בשביל כמה אלפי שקלים לעיסקה לא לרכוש מהם דירה
אריק  |  14.08.11
10.
המחאה היא כתובת על קיר לכל העוסקים בנדל"ן
נכון מאוד שהמחאה לא משפיע על העסקאות ברור ! כי אין עסקאות ,וכן שמעתי זאת מסוכנים ברימקס חדרה ,למרות ההתעוררות הנדלנית בחדרה . אתה כנראה חיי באליסה בארץ הפלאות ,להגיד את האמת לפעמים זה לא כזה נורא,ותפסיק להשלות אנשים בקונספט השווקי המילולי שה העסקים מצויינים.
מתווך מחדרה , חדרה  |  13.08.11
לכל התגובות