אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיערוכי הנדל"ן תרמו לזינוק של 23% ברווח הנקי של אדגר צילום: שאול גולן

שיערוכי הנדל"ן תרמו לזינוק של 23% ברווח הנקי של אדגר

הרווח הנקי ברבעון: 44 מיליון שקל. שווי הנכסים בקנדה צמח ב־79 מיליון שקל

21.08.2011, 07:44 | לירוי פרי

חברת הנדל"ן המניב אדגר השקעות, אשר פועלת בקנדה, ישראל, פולין ובלגיה, חתמה את הרבעון השני של 2011 עם עלייה של 23% ברווח הנקי - ל־43.7 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 35.4 מיליון שקל ברבעון המקביל ב־2010. אחת מהסיבות שאפשרו לחברה שבשליטת משפחת שניידמן להציג את הדו"ח הרבעוני המשופר היתה שיערוכים שביצעה החברה עבור נכסי הנדל"ן שלה בקנדה.

אדגר מתמקדת בעיקר בתחום המשרדים, ובתוך כך מנסה מפעם לפעם לאתר הזדמנויות השבחה ומימוש של נכסים. ברבעון השני של השנה רשמה אדגר הכנסות מדמי שכירות בהיקף של 48 מיליון שקל, בדומה לרבעון המקביל של 2010. אולם לשורה העליונה צורף שיערוך של כ־79 מיליון שקל בגין נכסי הנדל"ן בקנדה, וזאת לאחר שגם ברבעון השני אשתקד ביצעה החברה שיערוכים בסך 59 מיליון שקל בעבור תחום פעילות זה.

תזרים המזומנים המאוחד של אדגר השקעות ברבעון היה שלילי ובהיקף של כ־43 מיליון שקל, מול תזרים חיובי של 160 מיליון ברבעון המקביל ב־2010. דו"ח הסולו של אדגר השקעות (בניכוי חברות־בנות), מציג גירעון בהון החוזר של כ־63 מיליון שקל, שנובע בעיקרו מתשלום התחייבות של 132 מיליון שקל כלפי מחזיקי האג"ח, אותו תצטרך החברה לפרוע במהלך השנה הקרובה, כמו גם 151 מיליון שקל נוספים עבור הבנקים, ובסך הכל 283 מיליון שקל. מצבת המזומנים המיידית של החברה אינה מאפשרת את פירעון חובותיה בנקודת הזמן הנוכחית - בקופת החברה (סולו) נמצאו, נכון לסוף הרבעון השני, כ־51 מיליון שקל בלבד, לעומת 165 מיליון שקל שהיו בקופת המזומנים של חברת הנדל"ן ברבען המקביל בשנת 2010.

באדגר מסבירים כי הפער בין המזומנים הפנויים לבין ההתחייבויות צפוי להיפתר באמצעות מיחזור הלוואת על ידי הבנקים. "כחברת נדל"ן מניב, המממנת את מרבית השקעותיה באמצעות אשראי מגופים פיננסים, לרבות אשראי לזמן קצר, לחברה יש לעיתים קרובות גירעון בהון החוזר. גירעון זה אינו צפוי לפגוע בפעילותה העסקית של החברה, היות שהבנקים נוהגים למחזר באופן שוטף את האשראי הניתן על ידם לזמן קצר", נכתב בדו"חות החברה.

כפי שנחשף ב"כלכליסט" לפני כשלושה שבועות, אדגר, שנסחרת בבורסה של תל־אביב לפי שווי שוק של 380 מיליון שקל, מנהלת משא ומתן מתקדם להכנסת שותף לפעילות הנדל"ן שלה בקנדה. במסגרת המגעים מבקשת אדגר למכור 25% מהחברה־הבת שלה בקנדה, לפי שווי של כ־450 מיליון שקל.

תגיות