אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסתיים הסכסוך בין רציו לשלומי שוקרון: 15% ממניות השותף הכללי יוחזקו בנאמנות עד שיימכרו צילום: אוראל כהן

הסתיים הסכסוך בין רציו לשלומי שוקרון: 15% ממניות השותף הכללי יוחזקו בנאמנות עד שיימכרו

מייסדי ומנהלי רציו, יגאל לנדאו וליגד רוטלוי, הסכימו להעביר 15% ממניות השותף הכללי לשלומי שוקרון, בכפוף למכירתן לצד שלישי

24.08.2011, 18:19 | ענת רואה

הסכסוך בין מייסדי רציו, יגאל לנדאו וליגד רוטלוי, לבין שלומי שוקרון, בעליה של חברת גלובוס, הסתיים באופן סופי עם חתימת הסכם פשרה שבו הסכימו לנדאו ורוטלוי להעביר 15% ממניות השותף הכללי לשוקרון, בכפוף למכירתם לצד שלישי.

לפי ההסכם, המניות יוחזקו בינתיים בנאמנות משותפת אצל עורכי הדין של הצדדים, בעז בן צור בשם שוקרון ואלי זהר בשם רציו. תמורת המכירה, כשזו תושלם, תועבר לשוקרון. את שוקרון יצגו במו"מ בנוסף לבן צור גם עורכי הדין ארז שחם ואורי קידר.

הסכסוך בין הצדדים פרץ ב-2005, לאחר שלנדאו ורוטלוי חתמו על הסכם עקרונות מול שוקרון בו הסכימו להעניק לו 15% ממניות השותף הכללי, וזאת בתמורה להסכמה של שוקרון להצביע יחד איתם על אישור גיוסי הון לרציו, שאז הייתה נתונה בקשיים רבים ושוויה הכלכלי היה נמוך מאוד. הצדדים היו אמורים לחתום על הסכם מפורט בתוך זמן קצר, אך הסכם כזה מעולם לא נחתם ולאחר ששוויה של רציו החל לזנק בשנת 2009, לנדאו ורוטלוי סירבו לתת לשוקרון את המניות.

לפני כשנה, בספטמבר 2010, פנה שוקרון לבית המשפט וטען כי הליך בוררות שהתנהל בין הצדדים נכפה עליו במעורבות של העולם התחתון, ולפני כחצי שנה ביטל השופט יהודה זפט את הבוררות.

ביוני 2011 נחשף ב"כלכליסט" שלנדאו ורוטלוי הביעו הסכמה עקרונית להקצות לשוקרון 15% ממניות השותף הכללי, אך זאת רק בתנאי שהאחזקות יימכרו לצד שלישי שיהיה מוסכם עליהם. ב"כלכליסט" נחשף עוד כי מו"מ מתקדם התנהל בין רציו לבין קבוצת משקיעים בראשות יולי עופר שהיתה מעוניינת להיכנס כשותפה של לנדאו ורוטלוי במקומו של שוקרון. שוקרון וקבוצת המשקיעים הסכימו לעסקה ואף נמסר עליה דיווח לבורסה, אך במשך שבועות ארוכים היא לא יצאה לפועל בגלל התנגדות מצידה של רציו.

בתגובה לידיעה נמסר בשם הצדדים כי: "גלובוס ורציו מברכות על הצלחתן לסיים את הסכסוך בהסכמה ומצרות על עגמת הנפש שנגרמה לצדדים בשל פרסומים שנכרכו בסכסוך ביניהן" .

עוד נמסר כי חברת גלובוס מצרה על טענות שפורסמו בעניין הליך הבוררות לפיהן הצדדים יזמו פניה לגורמים בעולם התחתון כדי ליישב את הסכסוך, והבהירה כי הצדדים רצו ליישב אותו בדרכים המקובלות בעולם העסקים, קרי מערכת המשפט, ולא הייתה להם כוונה לערב בסכסוך גורמים מהעולם התחתון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות