אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חייבים למדינה יותר מ-5,000 שקל ומתכנן לטוס? שנו תוכניות צילום: shutterstock

חייבים למדינה יותר מ-5,000 שקל ומתכנן לטוס? שנו תוכניות

ועדת החוקה אישרה תקנה שלפיה לכל מי שחייב למדינה יותר מ-5,000 שקל ניתן יהיה לעכב את רישיון הנהיגה, לקבל דרכון ולעכב את יציאתם מהארץ

05.09.2011, 14:18 | תומר אביטל

ועדת החוקה אישרה היום (ב')  חקיקה שלפיה ניתן יהיה להגביל החזקת רישיון הנהיגה, דרכון, ולאף לעכב יציאה מהארץ אדם החייב למדינה יותר מ-5,000 שקל.

לפי התקנה החדשה, המרכז לגביית קנסות יוכל מעתה לבקש מרשם הוצאה לפועל להגביל את החייבים למדינה מעל 5000 שקל מלקבל ולהחזיק רישיון נהיגה, בנוסף, ניתן יהיה להגביל את יכולתם של אלה לקבל דרכון ואף לעכב את יציאתם מהארץ, במקרה של חייבים כפיצוי לנפגעי עבירה יוטלו הגבלות אלה על חייבים 2,000 שקלים בלבד. הסנקציות החדשות אושרו במסגרת 'חוק המרכז לגביית קנסות', שנועד להגביר את יכולת האכיפה של המדינה כנגד חייבים.

במסגרת הדיונים, טענו אנשי המרכז כי בישראל קיימים היום כ-30 אלף איש שחייבים מעל 5,000 שקל, שחובם למדינה מסתכם ביותר ממיליארד שקל, ללא ריביות ופיגורים.

יו"ר ועדת החוקה של כנסת ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו) שבמסגרת הדיון בוועדתו אושרו התקנות אמר אמר כי "אנחנו שומעים בימים ובשבועות האחרונים 'מאיפה יבוא הכסף לפתרון מצוקות הציבור?'. גביית קנסות מחייבים, בעיקר בסכומים גבוהים יחסית הוא מקור חשוב מאוד למדינה על מנת להגדיל את יכולותיה הכספיות." עוד הוסיף רותם:" בעיקר חשוב לגבות את החובות מאותם אלה שבית המשפט פסק לו פיצוי לקורבן עבירה, אשר לא רק שפגע באותו אדם מנסה להתחמק מתשלום הפיצוי".

הוועדה סיימה היום להכין את החוק המכיל תקנה זו לקריאה שניה ושלישית. החוק צפוי לעלות לאישור סופי של המליאה בנובמבר הקרוב.

תגיות