אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורי ניסני מציע לקחת את השליטה ברבינטקס צילום: בלומברג

אורי ניסני מציע לקחת את השליטה ברבינטקס

בעל השליטה בדיפנס אינדסטריז מציע להפוך את רבינטקס לחברת אחזקות שתשלוט בקבוצת החברות הביטחוניות שלו תמורת 80% ממניותיה

17.09.2011, 21:18 | ניר צליק

חודשיים לאחר שהציע לרכוש את פעילות המיגון האישי של רבינטקס, הגיש איש העסקים אורי ניסני הצעה לקבל את השליטה בחברה כולה, ובתמורה להעביר לה את גרעין השליטה (70%) בקבוצת דיפנס אינדסטריז שמניותיה נסחרות בוול סטריט.

רבינטקס נמצאת בהקפאת הליכים ומנוהלת בידי הנאמן רו"ח חן ברדיצ'ב, לאחר שנקלעה לקשיים חמורים. לחברה, שעוסקת במיגון כלי רכב ובמיגון אישי, יש חובות של כ־140 מיליון שקל, מהם כ־76.5 מיליון שקל למחזיקי האג"ח.

על פי ההצעה של ניסני, תהפוך רבינטקס לחברת אחזקות נקייה מחובות כאשר 80% ממניותיה יוחזקו בידי ניסני וה־20% הנותרים יועברו למשקיע פיננסי אחר ולנושים השונים. רבינטקס תחזיק בכ־70% מדיפנס אינדסטריז, שתקבל לידיה גם את הבעלות על החברה־הבת האמריקאית של רבינטקס, ברטק, ובתמורה תעמיד מימון לצורך רכישת החוב של ברטק מהבנקים האמריקאיים בהיקף 15 מיליון דולר, שלגביו היא אינה עומדת באמות המידה הפיננסיות שנקבעו בהסכם.

במהלך 2012 לא יקבלו הנושים תקבולים כאשר בהמשך ייקבע לוח סילוקין חדש בריבית שנתית של כ־5%. החל מ־2013 יזכו הנושים ב־35% מהרווח הנקי השנתי של ברטק שישמשו לפירעון החוב. אם ברטק תונפק, ישמשו 60% מתמורת ההנפקה לפירעון החוב עד פדיונו המלא.

לפי ההסכם הקודם, היו אמורים הנושים ליהנות מהתמורה ממכירת ברטק, מ־10% ממניות דיפנס ומהתמורה ממכירת השלד של רבינטקס. לפני כחודשיים אושרה מכירת פעילות המיגון לדיפנס ב־42 מיליון שקל, כאשר הסכום שימש לכיסוי חוב לבנקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות