אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ההגבלים בודקת את מינויו של שלמה רודב ליו"ר דירקטוריון תנובה צילום: אלדד רפאלי

רשות ההגבלים בודקת את מינויו של שלמה רודב ליו"ר דירקטוריון תנובה

רודב ונוחי דנקנר שותפים ביפאורה. כעת רודב ינהל את תנובה ודנקנר כבעלים של שופרסל יהפוך ללקוח

05.10.2011, 09:30 | טל ליטמן ונעמה סיקולר

רשות ההגבלים העסקיים בודקת את מינויו של שלמה רודב ליו"ר תנובה השבוע, במקום זהבית כהן. רודב הוא מבעלי השליטה בחברת קרור - בעלת חברת המשקאות הקלים יפאורה ויצרנית הצ'יפס תפוגן, שהיא מונופול בתחומה.

כיוון שלא מדובר במתחרות ישירות של תנובה, בדיקת הרשות מתמקדת בקשריו של רודב עם שאר השותפים ביפאורה, בהם כלל תעשיות שבשליטת אי.די.בי של נוחי דנקנר. אי.די.בי היא גם הבעלים של שופרסל, הקמעונאית הגדולה בארץ. ברשות ההגבלים חוששים מההשפעה שעשויה להיות לכך על כוח המיקוח של תנובה, בראשה יעמוד רודב, מול שופרסל, השייכת לשותפו ביפאורה, ומההשפעות שעשויות להיות לקשר זה על יחסי הכוחות בין ספקים לקמעונאים בשוק בכלל. רודב עדיין מכהן כדירקטור בחברת קרור.

השליטה בשתי חוליות של שרשרת הייצור הטרידה לאחרונה גם את ועדת קדמי לבדיקת שוק המזון, וזו צפויה להורות על צעדים מגבילים בתחום.

גורמים ברשות ההגבלים הסבירו אתמול כי הרשות ערה לניגודי הענינים הפוטנציאליים, אך טרם גיבשה עמדה. לרשות היה יותר קל להציב מגבלות על שיתוף פעולה בין השניים לו היו מבקשים לבצע מיזוג כלשהו. לא ברור עדיין אם לרשות כל יש בכלל כלים להתמודד עם הבעייתיות של מינוי כזה, כיוון שבחוק ההגבלים אין סעיף ספציפי שעוסק בכך ישירות - אך הנושא נבדק.

ייתכן והרשות תנסה להגביל את רודב ביחס לפעילויותיו השונות בעיקר במשאים ומתנים מול שופרסל. עם זאת, כיוון שרודב נחשב מעין "מנכ"ל על" בחברות שבהן הוא מכהן כיו"ר, המעורב בכל שלבי הניהול - היא תתקשה לעשות כן.

רודב, תנובה ואי.די.בי בחרו שלא להגיב לדברים.

תגיות