אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דנקנר סירב למכור: ברקליס רכש בשוק כ-0.5% ממניות שופרסל עבור מוסדיים בחו"ל צילום: אוראל כהן

דנקנר סירב למכור: ברקליס רכש בשוק כ-0.5% ממניות שופרסל עבור מוסדיים בחו"ל

מניית שופרסל חתמה את המסחר בעלייה של 7.1% ובמחזור חריג של 22 מיליון שקל. מבדיקת "כלכליסט" עולה כי ברקליס רכש מניות בשוק לאחר שדסק"ש סירבו למכור

10.10.2011, 17:59 | לירוי פרי

הבורסה בתל אביב טסה היום (ב') וסחפה עימה מספר לא מבוטל של מניות גדולות. אלא, שמניה אחת ריכזה עניין רב לאור העלייה החדה שרשמה, ועוד יותר בשל מחזור מסחר חריג למדי. מדובר במניית שופרסל, אשר נשלטת על ידי חברת דיסקונט השקעות מקבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר.

המניה חתמה את יום המסחר בטיפוס של 7.1% ובמחזור של כ-22 מיליון שקל, גבוה פי 5 ממחזור המסחר הממוצע, וזאת מבלי ששיגרה דיווח כזה או אחר. מבדיקת "כלכליסט" עולה כי מאחורי העליות עומד בנק ההשקעות ברקליס קפיטל.

נציגי ברקליס פנו לאחרונה לעמי אראל, נשיא ומנכ"ל דיסקונט השקעות, על מנת לרכוש בלוק של כ-0.5% ממניות שופרסל, וזאת בציפייה כי דנקנר ואראל ייענו לדרישה, שתעזור להם לשפר במעט את היחסים הפיננסיים של החברה. אלא שאלו החליטו שלא להיענות בינתיים לבקשה, ולכן החליטו בברקליס לאסוף מניות בשוק עבור גופים מוסדיים בחו"ל אותם מייצג ברקליס, צעד המהווה הבעת אמון במניה במחירה הנוכחי.

שופרסל אוחדה לראשונה בדו"חותיה של אי.די.בי ל-2010, מה שעזר אז לקבוצתו של דנקנר לסגור את השנה ברווח. אלא שמאז תחילת 2011 המניה סובלת ממומנטום שלילי וערכה בבורסה באחד העם נחתך עד עתה בלא פחות מ-25%. ייתכן וזאת עוד אחת מהסיבות שדנקנר לא הסכים למכור כעת ממניות שופרסל, וייתכן גם כי מדובר בצעד אסטרטגי של דנקנר לשמור על החזקותיו בשופרסל.

שופרסל סבלה לאחרונה לא רק מהירידות החדות בבורסה, אלא גם מגל המחאה החברתית שהפעיל לחץ על יצרני המזון ורשתות הקמעונאות השונות להוריד מחירים, דבר שעלול לבוא לידי ביטוי בדו"חות הקרובים של אותן חברות. את הרבעון השני של 2011 סיימה החברה עם צמיחה של 12.5% בהכנסות לרמה של כ-3 מיליארד שקל. החברה הסבירה את השיפור בהגדלת מספר הסניפים וכן בהסבת סניפי שופרסל ביג לשופרסל דיל. בשורה התחתונה רשמה החברה רווח של 79 מיליון שקל ברבעון השני, אל מול רווח של 104 מיליון שקל ברבעון השני של 2010.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות