אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גזית גלוב בוחנת מיזוג גזית ישראל עם קבוצת דורי צילום: גיל לביא

גזית גלוב בוחנת מיזוג גזית ישראל עם קבוצת דורי

בין היתר בוחנת גזית גלוב אפשרות להכנסת שותפים לקבוצת דורי. החלופות נועדו כדי לייעל את פעילותה

24.10.2011, 08:51 | שהם לוי

יו"ר דירקטוריון קבוצת דורי קיבל אתמול הודעה מחברת גזית גלוב ישראל, לפיה גזית ישראל מקיימת בדיקות ראשוניות בדבר ייעול פעילות החברה ופעילותה של גזית גלוב ישראל. הדרכים שנבחנות במסגרת המהלך הן איחוד פעילויות או הכנסת שותפים נוספים.

ההיתכנות של ביצוע פעולות תלויה בהתקיימותם של מרכיבים שונים, אשר בשלב זה לא התקיימו. החברות לא פירטו מהן אותם מרכיבים. 

עוד הובהר בהודעה לבורסה, כי טרם התבצע דיון מקיף וטרם התקבלה החלטה כלשהי בדירקטוריון גזית ישראל או בדירקטוריון גזית גלוב (חברת האם של גזית ישראל) בעניין זה, ואין ודאות כי תתקבלנה החלטות כלשהן בנדון.

גזית ישראל הנה חברה בשליטת גזית גלוב, המחזיקה בה 75%, ויתרת מניותיה (25%) מוחזקות על ידי חברה בבעלותו של רונן אשכנזי, דירקטור ומנכ"ל החברה. גזית ישראל מחזיקה בעקיפין בכ- 73.8% מהון המניות של החברה. 

בתחילת השנה נפרד אורי דורי מחברת הבנייה והתשתיות שהקים - קבוצת א.דורי. זאת, לאחר שחברת גזית גלוב שבשליטת חיים כצמן ודורי סגל נענתה להצעה של דורי במסגרת הליך במב"י. גזית גלוב ואורי דורי החזיקים בחלקים שווים בחברת אכד המחזיקה בקבוצת א.דורי. לפי ההצעה של דורי, גזית גלוב רכשה את חלקו של דורי באכד תמורת 82 מיליון שקל ולפי שווי של 164 מיליון שקל.

אכד היא חברה פרטית שמוחזקת בחלקים שווים על ידי חברת אנדורן שבבעלות אורי דורי וגזית גלוב. הנכס המרכזי של החברה הוא אחזקתה (100%) בקבוצת א.דורי - הפועלת בעיקר בתחום הייזום והפיתוח. מלבד זאת, קבוצת א.דורי מבצעת פרויקטים בתחום הנדל"ן בעיקר בישראל ובמזרח אירופה; ומחזיקה ב־11.25% מחברת דוראד אנרגיה הפועלת להקמת תחנת כוח פרטית באזור אשקלון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות